Pripreme za EP: Hrvatska lako svladala Tunis pred prepunim tribinama u Umagu

Hrvatska - Tunis 31:24 (16:9. Stanje na terenu najbolje oslikava podatak da je Mirko Alilović prvu obranu imao u 27. minuti iz desetog šuta na gol, a Hrvatska je svejedno imala šest golova prednosti

Ivan Čupić/Getty Images

Prijateljska rukometna utakmica

HRVATSKA – TUNIS 31:24 (16:9)

Dvorana Sportskog centra Umag. Gledatelja 2.000

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd)

HRVATSKA: Losert, Duvnjak 2, Lacković, Kopljar 2, Vori 3, Gojun, Horvat 4 (1), Vuković, Bičanić 3, Buntić, Valčić 3,

Mandalinić 1, Alilović (4 obrane), Štrlek 5, Čupić 5 (3), Musa 2, Ninčević 1

TUNIS: Hamza, Helal, Hedoui 1, Toumi, Gharbi 3, Touati, Soussi, Bannour, Alouimi, Jallouz 6, Mahmoudi, Sanai 4,

Himida, Boughanmi 5 (1), Hosni 2, Hammed 3, Marouem, Maggaiz (5 obrana)

Isključenja: Hrvatska 4, Tunis 6 minuta. Sedmerci: Hrvatska 4 (4) Tunis 1 (1)

Rukometaši Hrvatske pobijedili su Tunis u prvoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo. Izabranici Slavka Goluže u Umagu su bez većeg problema slomili čvrstu reprezentaciju Tunis. Tunis je bolje otvorio utakmicu. Čupić i Štrlek nisu iskoristili stopostotne prilike tako da je trebalo pričekati  desetu minutu i pogodak Domagoja Duvnjaka da Hrvtska prvi put dođe u vodstvo. Iz prvih deset minuta treba izdvojiti i  bolnu grimasu Blaženka Lackovića koji je dobio neugodan udarac u koljeno. Na gol Duvnjaka nadovezali su se Kopljar i  Štrlek golovima iz kontre za 8:5 i ujedno igrača više. Ali, kao da je taj igrač više za Hrvatsku bio prednost za Tunis  koji je smanjio na 8:7. Ipak, uslijedila je serija domaćina 4:0 i vodstvo 12:7.

Ivan Čupić zabio je 15:9 iz sedmerca koji je ujedno donio igrača više. Stanje na terenu najbolje oslikava podatak da  je Mirko Alilović prvu obranu imao u 27. minuti iz desetog šuta na gol, a Hrvatska je svejedno imala šest golova prednosti. Iako su u drugom poluvremenu hrvatski rukometaši popustili u fazi obrane, Tunis u niti jednom trenutku nije zaprijetio niti se rezultatski približio.