Pripremni turnir Badalona: Hrvatska nakon raspada u posljednjih deset minuta poražena od Španjolske

Pripremni turnir Badalona: Španjolska - Hrvatska 82:64 (18:20, 20:20, 27:17, 17:7)

Ante Tomić i Marc Gasol

Pripremni turnir – Badalona

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 82:64 (18:20, 20:20, 27:17, 17:7)

ŠPANJOLSKA: Rubio 4, Llull 4, Fernandez 5, P. Gasol 18, M. Gasol 11, Rodriguez 6, Navarro 14, Calderon 3, Reyes, Claver 4, Ibaka 13, Diez

HRVATSKA: Lafayette 2, Simon 5, Bogdanović 14, Šarić 6, Tomić 7, Andrić, Rudež, Ukić 5, Markota 6, Žorić 8, Hezonja, Babić 8, Bilan, M. Delaš

Hrvatski košarkaši porazom su otvorili pripremni turnir u Španjolskoj. Od Hrvatske je u Badaloni bolji bio domaćin, koji je iskoristio hrvatski pad u drugome poluvremenu i na kraju stigao do uvjerljive pobjede.  U redovima Hrvatske najbolji je bio Bojan Bogdanović s 14 postignutih poena.

Izbornik Repeša dvoboj je otvorio sa petorkom Lafayette, Simon, Bogdanović, Šarić i Tomić. Početni sastav dobro je reagirao i Hrvatska je prvu četvrtinu dobila s 20:18. Tijekom druge dionice momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Domaćin je počeo bolje igrati, najviše na krilima centarske linije za koju hrvatska obrana nije imala riješenja. Da Repešine trupe ipak odu na odmor s prednošću pobrinuo se Babić koji je sa zvukom sirene pospremio tricu za 38:40.

Nakon odmora Furija je ubacila u “višu brzinu” i pomalo počela graditi prednost. Pred kraj treće četvrtine Hrvatska je stala i Španjolska je uoči posljednjih deset minuta pobjegla na “plus osam”. Hrvatska se do kraja utakmice raspala, a domaćin je to iskoristio i na kraju upisao uvjerljivu pobjedu na otvaranju pripremnog turnira.

Hrvatska će u četvrtak (18 sati) protiv Meksika igrati za treće mjesto na turniru, dok će Španjolska protiv Ukrajine (21 sat) igrati za prvo mjesto.