Pripremni turnir Pau 2014.: Šarić i Hezonja odveli Hrvatsku do pobjede protiv Grčke

Turnir u Pau, 3. kolo: Grčka - Hrvatska 66:68 (17:20, 14:16, 19:11, 16:21)

Mario Hezonja/Foto fibaeuopre.com

Pripremni turnir Pau 2014.

GRČKA – HRVATSKA 66:68 (17:20, 14:16, 19:11, 16:21)

GRČKA: Bourousis 9, Zisis 9, Papanikolaou 11, Kaimakoglou 9, Mantzaris 3, Vasileiadis 9, Glyniadakis, Sloukas 4, Giankovits 2, Vougioukas 2, Athinaiou 0, Antetokounmpo 8.

HRVATSKA: Andrić 0, Bogdanović 10, Šarić 14 , Rudež 9, Tomić 4, Ukić 7, Markota 10, Delaš, Lafayette 4, Bilan 0, Babić 0, Hezonja 10.

Hrvatska je odigrala i treći pripremni susret na turniru u francuskom Pauu. Ovog puta protivnici su bili Grci koji nas čekaju u skupini na Svjetskom prvenstvu. Pobjedom s rezultatom 66:68 okončali smo turnir. U momčadi nije bilo Krunoslava Simona, Luke Žorića i Roka Stipčevića.

Za razliku od utakmica protiv Francuske i Srbije, protiv Grčke vidjeli smo odlično otvaranje naših. Bojan Bogdanović i Damjan Rudež u kratkom vremenu odveli su Hrvatsku na 13:3. Kako je vrijeme odmicalo razlika se polako topila, a novi uzlet u igri dobili smo ulaskom Marija Hezonje koji je do poluvremena ubacio sedam poena. Najefikasniji su bili Rudež s devet i Bogdanović s osam. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 31:36 u korist naše momčadi.

Grci su bolje otvorili drugo poluvrijeme i nakon kratkog perioda igre po prvi puta su poveli na utakmici. Roko Ukić dugo se tražio na turniru, ali u zadnjoj četvrtini koševima i asistencijama povukao je momčad. Priključili su mu se Damir Markota i Dario Šarić te Hrvatska se ubrzo odvaja na plus devet. Potom tri minute nismo ubacili koš, Grci rade seriju i u zadnju minutu ulazi se s neriješenim rezultatom.

Ante Tomić pogodio je dva bacanja, a na drugoj strani protivnik promašuje dva polaganja te pravi prekršaj na Bojanu Bogdanoviću koji ubacuje još dva bacanja za plus četiri. Smanjili su Grci na minus dva, a Oliver Lafayette izgubio je loptu te smo ponovno vratili protivnika u igru iz dobitne situacije. Srećom po nas, u zadnjem napadu bili su neprecizni. Šarić je bio najefikasniji s 14 poena, a Bogdanović, Hezonja i Markota ubacili su po 10.

Reprezentacija se sutra vraća u Hrvatsku, a igrači će dobiti tri dana slobodno.