Pripremni turnir Pau 2014.: Hrvatska nakon loše završnice poražena od Francuske

Utakmica 1. kola: Francuska - Hrvatska 81:71 (24:10, 20:23. 13:31, 24:7)

FRANCUSKA – HRVATSKA 81:71  (24:10, 20:23. 13:31, 24:7)

Palait des Sportes. Gledatelja: 6.500. Suci: Lamonica (Ita), Maričić (Srb) i Jasevičius (Litva)

FRANCUSKA: Heurtel 14, Batum 8, Lauvergne 3, Jackson 8, Fourner 2, Pietrus 2, De Colo 13, Mahinmi 8p 6s, Gelabale 10, Gobert 7, Tillie 3, Boungou Colo 3

HRVATSKA: Tomić 6, Bogdanović 8, Šarić 17, Rudež, Ukić 3, Simon 4, Delaš 7, Žorić 20, Lafayete 6, Bilan, Babić 3, Hezonja

Hrvatski košarkaši porazom su otvorili nastup na pripremnom turniru u francuskom Pau. Repešine trupe u prvom su kolu izgubile od domaćina rezultatom 81:71. Hrvatska je sedam minuta prije kraja imala dvoznamenkastu prednost (69:59), ali je u preostalom vremenu uspjela zabiti samo dva poena, poklonivši Francuzima praktički pobjedu.

U redovima Hrvatske najefikasniji su bili Žorić  (20 poena) i Šarić (17 poena), dok su domaćine predvodili Thomas Heurtel (14 poena) i Nando De Colo (13 poena).

Nakon što je domaćin u većem dijelu prvoga dijela vodio sa sedam, osam poena razlike, Bogdanović je u trećoj minuti nastavka tricom smanjio na samo “minus 5” (48:43). U sljedećem napadu Šarić je prvo blokirao Goberta i potom realizirao kontru uz dodatno slobodno bacanje za 48:46. Krajem treće četvrtine Hrvatska je nakon 9:0 serije povela 59:56.

Dobra hrvatska igra nastavljena je i početkom zadnje dionice, pa je nakon Hezonjine trice semafor u 33. minuti prvi puta pokazao dvoznamenkastu prednost za Repešine trupe (69:59).

No, uslijedio je opet pad u hrvatskoj igri pa je domaćin nakon 12:2 serije utakmicu u završnici odveo u egal (71:71). Hrvatska je tada potpuno stala pa je nakon Huertelovog polaganja za 79:71 minutu i pol prije kraja priči bio kraj.