Pripremni turnir u Badaloni: Hrvatski košarkaši nadigrali Meksiko u utakmici za treće mjesto

Utakmica za treće mjesto: Hrvatska - Meksiko 99:71 (28:11, 25:16, 17:24, 29:23)

HRVATSKA – MEKSIKO 99:74 (28:11, 25:16, 17:24, 29:23)

HRVATSKA: Tomić 16, Andrić 2, Bogdanović 11, Šarić 11, Rudež 15, Ukić 4, Simon 14, Markota 3, Žorić 7, Lafayette 9, Hezonja 4, Babić 3.

MEKSIKO: Stoll 8, Ramos 14, Martinez, Gutierrez 3, Ayon 27, Cruz 17, Alonzo, Meza, Hernandez 2, Mendez, Zamora 2, Adam, Parada 1,

Hrvatska košarkaška reprezentacija uvjerljivo je svladala Meksiko 99:71 u utakmici za treće mjesto na pripremnom turniru u Badaloni. Nakon poraza od Španjolske, izabranici Jasmina Repeše već su na otvaranju pokazali da će utakmica biti jednosmjerna ulica budući da su prvu četvrtinu dobili sa sedamnaest koševa razlike (28:11).

Hrvatska unatoč velikoj prednosti nije skinula nogu s gasa već je na poluvrijeme otišla s vodstvom 53:27. Meksiko je uspio povezati redove u trećoj četvrtini koju je dobio sa sedam koševa razlike (24:17). Sve je to bila samo prilika da Meksiko uljepša poraz, hrvatski košarkaši u posljednjoj dionici

Ante Tomićpredvodio je Hrvatsku sa 16, Damjan Rudež dodao je 15 poena. Kod Meksika Gustavo Ayon je ubacio 27 poena, a Paco Cruz je dodao 17.

Posljednja provjera pred SP hrvatske košarkaše očekuje u zagrebačkoj Areni 26. kolovoza protiv Litve.