Hrvatska je nizom od osam pobjeda stigla do polufinala Eurobasketa u Sloveniji. FIBA tvrdi da će Hrvatska boriti za vrh u skupini B i može ući u konkurenciju za medalje

Svjetsko prvenstvo u košarci se polako bliži, a FIBA je na svojim stranicama predstavila reprezentaciju Hrvatske. FIBA u uvodu navodi da je košarkaška povijest Hrvatske puna priča o legendama. Jedna od njih je ona o Draženu Petroviću koji nije bio igrač koji je samo briljirao u dresu reprezentacije već je otvorio put mnogim igračima u NBA-u. Toni Kukoč osvojio tri naslova u NBA ligi, dok je Dino Rađa nosio dres Boston Celticsa.

FIBA ranking: 16. mjesto
Posljednji nastup na SP-u: 2010., 14. mjesto
Najbolji rezultat na SP-u: 3. mjesto (1994.)
Kvalifikacije za SP: 4. mjesto na EP-u u Sloveniji

Trojac je 1992. godine bio dio reprezentacije Hrvatske koja je osvojila srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Barceloni, a Rađa i Kukoč bili su dio ekipe koja je 1994. osvojila svjetsku broncu. Trebalo je čekati 16 godina da se Hrvatska opet plasira na svjetsku smotru. Prije četiri godine Hrvatska je izborila drugi krug, ali je zatim izgubila od Srbije.

FIBA navodi da postoje mnoge naznake da će ovaj nastup biti uspješniji budući da Hrvatska na raspolaganju ima mnoge igrače koji su lani osvojili četvrto mjesto na EP-u u Sloveniji. Jedan od njih je Dario Šarić, MVP ABA lige i završnog turnira koji je odveo Cibonu do naslova. Bojan Bogdanović, koji je prije četiri godine najavio dolazak na veliku scenu, najbolji je igrač i u prosjeku je na Eurobasketu 2013. postizao 17.4 koševa po utakmici i bio je dio najbolje momčadi turnira. Damjan Rudež dolazi na SP s velikim sampouzdanjem nakon što je sjajnim igrama u Zaragozi otvorio si put u NBA i Indiana Pacerse. Pod košem je prisutan Ante Tomić. FIBA navodi da postoji još niz igrača koji mogu osigurati kontinuitet, a tu je i iskusni izbornik Jasmin Repeša.

Hrvatska je nizom od osam pobjeda stigla do polufinala Eurobasketa u Sloveniji. FIBA zaključuje da će Hrvatska boriti za vrh u skupini B i može ući u konkurenciju za medalje