Prosinečkog promašeni penal koštao pobjede; Prosinečki: Momci su pokazali karakter!

Bez prevelikih uzbuđenja je prošao debi Roberta Prosinečkog na klupi BiH-a.

Robert Prosinečki/Foto: Gettyimages

U svojoj prvoj utakmici je Robert Prosinečki sa pomlađenom reprezentacijom Bosne i Hercegovine uspio izvojevati rezultat 0-0 protiv SAD-a. Zašto pomlađenoj? Iz razloga što je termin ove utakmice bio izvan okvira međunarodnih prijateljskih utakmice te stoga Prosinečki nije mogao računati na najveće uzdanice bosanskogercegovačkog nogometa. Utakmica nije prštala uzbuđenjima te smo trebali čekati sve do drugoga poluvremena da se stvari zakuhaju.

Robert Prosinečki:”Zadovoljan sam igrom koju su momci prikazali večeras. Pokazali su karakter i nakon promašenog penala nastavili igrati otvoreno. U tom razdoblju stvorili smo i dosta prilika. Definitivno smo vidjeli dosta pozitivnih stvari od ove momčadi”

Menalo je u 50. minuti izborio penal za BiH koji Medunjanin nije uspio realizirati. Amerikanci su skoro prešlo u vodstvo u 60.minuti, ali Roldan je bio neprecizan. Koljić i Menalo su do kraja susreta imali još nekoliko prilika, ali nišanske sprave kod nogometaša BiH-a nisu bile namještene te je susret završio bez golova s obje strane.

Sljedeća utakmica za Roberta Prosinečkog je na rasporedu 1. veljače (3 sata u noći) protiv Meksika.

SAD – BiH 0-0

SAD: Hamid (46. Steffen), Polster, Zimmerman, Opara, Morrow, Trapp (83. Rubin), Morris, Adams, Roldan (68. Agudelo), Zardes (46. Arriola), Sapong (46. Rowe).
BiH: Šehić, Todorović, Graovac, Mihojević, Bekić, Medunjanin (72. Beširević), Tomić (46. Ćavar), Sarić (80. Bilbija), Zakarić (68. Todorović), Ahmetović (46. Koljić), Menalo (83. E. Ibišević).