Prskalo junak pobjede Rijeke

Prskalo junak Rijeke.

Rijeka je u drugom kolu Atlantic cupa došla do svoje prve pobjede tijekom pripremnih utakmica u Portugalu.

Izabranici Matjaža Keka slavili su nakon raspucavanja jedanaesteraca nad švedskim Norrkopingom.Rezultat nakon regularnih 90 minuta bio je 1-1.

Švedski prvak bio je sasvim ravnopravan protivnik hrvatskom prvaku,no Riječani su slavili u ruletu udaraca s bijele točke.

Norrkoping je poveo  u četvrtoj minut igre, a strijelac prekrasnog pogotka volej-udarcem bio je Jakobsen s 20 metara udaljenosti od gola, no veliki dio posla obavio mu je upravo Sluga nespretnom reakcijom..

Do izjednačenja je došlo u 69 minuti i to nakon autogola Fjolusona. Zuta je probio preko lijevog boka i ubacio nisku loptu u peterac. Ona se u fliperu odbila od tri igrača švedskog tima,da bi na koncu od Fjolusona ušetala u mrežu.

Na kraju su jedanaesterci odlučili pobjednika te je Rijeka slavila uz 5:3.Za Rijeku su zabili svi izvođači,dok je jedan udarac igrača Norrkopinga obranio Prskalo.

Strijelci: 0:1 – Jakobsen (4), 1:1 – Fjoluson (69-ag).
Penali: 2:1 – Božinov, 2:2 – Gerson, 3:2 – Dangubić, Smith – Prskalo brani, 4:2 – Zuta, 4:3 – Prskalo, 5:3 – Ristovski, 5:4 – Karlsson, 5:3 – Escoval.
Rijeka (4-2-3-1): Sluga (od 54. Prskalo) – Mavrias (od 69. Dangubić), Capan, Punčec, Zuta – Bradarić, Pavičić (od 79. Ristovski) – Kvržić (od 54. Acosty), Puljić (od 79. Raspopović), Črnic (od 54. Escoval) – Heber (od 70. Božinov).
Nörrkoping (4-3-3): Pettersson – Dagerstal, Johansson, Gerson, Wahlqvist – Thern, Sjöllund, Vall – Lönn, Jakobsen, Holmberg ( Sampsted, Fjoluson, Sigurdsson, Larrson, Smith, Karlsson).