Prva HMNL: Alumnusu bodovi za „zelenim stolom“

Za Split nastupio je Ante Ćorluka, koji nije imao pravo nastupa zbog akumuliranih žutih kartona iz prošle sezone. Alumnus je u zapisnik utakmice unio prigovor na nastup Ćorluke, što znači da bodovi idu u Zagreb.

Odigrani su dvoboji prvog kola nove sezone Prve HMNL. U šest odigranih susreta postignuto je 40 pogodaka, od toga 6,67 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Osijek Kelmea i Novog Vremena Apfel protiv Jesenja odnosno Crnice te remi na utakmici Futsal Dinamo – Brod 035.

Futsal Dinamo i Brod 035 su u dvorani II Doma sportova odigrali vrlo dobar dvoboj u kojem su Brođani tri puta imali vodstvo, ali na kraju su i jedni i drugi ipak podijelili bodove. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u trećoj minuti Robert Ruhek doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 13. minuti Kristian Čekol izjednačio je rezultat na 1:1. Minutu kasnije Almedin Bundavica donio je novo vodstvo gostujućem sastavu pogotkom za 1:2. U 17. minuti novo izjednačenje, a strijelac za 2:2 bio je Ivan Šulentić. Minutu poslije treće vodstvo za gostujuću momčad, a strijelac za 2:3 bio je Igor Mirković. U 20. minuti Čekol je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 3:3.

Osijek Kelme je u Sportskoj dvorani Zrinjevac pobijedio Jesenje 5:4. Već u četvrtoj minuti Andrej Pandurević doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Pet minuta kasnije Robert Nospak povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 16. minuti Renato Rumbak smanjio je prednost Osječana na 2:1. Četiri minute poslije Rumbak je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za izjednačenje rezultata na 2:2. U 24. minuti Alen Kovačec postigao je autogol za novo vodstvo domaće momčadi od 3:2, da bi samo minutu kasnije Marko Strabić donio novo izjednačenje (3:3). U 28. minuti Dino Bartoluci treći put dovodi Osijek Kelme u vodstvo od 4:3. U 37. minuti Rumbak je postigao hat – trick za treće izjednačenje na susretu (4:4), a minutu poslije Ivica Majić postavio je konačnih 5:4.

Novo Vrijeme Apfel je u Gradskoj sportskoj dvorani Makarska s dva igrača manje pobijedilo Crnicu 5:4. Gosti su dvoboj završili s igračem manje. U 14. minuti Farias de Souza Eduardo postigao je autogol za vodstvo gostiju od 0:1. Minutu kasnije Josip Vukičević povećao je prednost gostujuće momčadi na 0:2. U 16. minuti Marin Musinov smanjio je prednost Šibenčana na 1:2. Tri minute poslije Eduardo je izjednačio rezultat na 2:2. U 21. minuti Vedran Kazazić donio je preokret i vodstvo domaćinima pogotkom za 3:2. Prije toga Kazazić nije iskoristio kazneni udarac kojeg je obranio vratar Crnice Robert Mišković. U 27. minuti novo izjednačenje, a strijelac za 3:3 bio je Vukičević koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Dvije minute kasnije Vukičević je donio preokret i vodstvo gostima pogotkom za 3:4. Vukičević je ujedno postigao hat – trick na utakmici. U 32. minuti treće izjednačenje, a strijelac za 4:4 bio je Duje Bajrušović. Pet minuta poslije Lucas Vinicius de Brito Santana postavio je konačnih 5:4. U istoj minuti Eduardo je dobio izravni crveni karton zbog nesportskog starta prema suparničkom igraču. Na terenu došlo je do gužve, igrači su utrčali s klupe, a „deblji kraj“ izvukli su Kazazić (Novo Vrijeme Apfel) i Antonio Perić (Crnica). Kazazić je dobio drugi žuti i isključujući crveni karton, a Perić izravni crveni karton.

Rezultati 1. kola Prve HMNL:

Square – Vrgorac 4:1 (Micevski 16, Daničić 24, Cvjetković 29, 32/Martinac 28)

Futsal Dinamo – Brod 035 3:3 (Čekol 13, 20, Šulentić 17/Ruhek 3, Bundavica 14, Mirković 18)

Split – Alumnus 0:3 (bez borbe)

Osijek Kelme – Jesenje 5:4 (Pandurević 4, Nospak 9, Kovačec 24 – ag, Bartoluci 28, Majić 38/Rumbak 16, 20, 37, Strabić 25)

Uspinjača Gimka – Universitas 6:2 (Mataja 11, 40, Toth 13, 33, Duvančić 31, Koturović 38/Trivković 11, Tustonjić 25)

Novo Vrijeme Apfel – Crnica 5:4 (Musinov 16, Eduardo 19, Kazazić 21, Bajrušović 32, Lucas 37/Eduardo 14 – ag, Vukičević 15, 27, 29)