Prva HMNL: Brod 035 i Novo Vrijeme Apfel do uvjerljivih pobjeda

Crnica i Universitas u uzbudljivom susretu odigrali bez pobjednika i podijelili bodove

Odigrani su dvoboji osmog kola Prve HMNL. U šest odigranih susreta postignuta su 43 pogotka, od toga 7,17 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Splita, Uspinjače Gimke i Vrgorca protiv Osijek Kelmea, Squarea odnosno Futsal Dinama.

Split je u Sportskoj dvorani Gripe pobijedio Osijek Kelme 3:1. Zanimljivo, sva tri pogotka zabili su domaći igrači. U 20. minuti Toni Kirevski doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 24. minuti Ecio Jurjević povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Dvije minute kasnije Kirevski je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 3:0. U 34. minuti Alen Marić postigao je autogol za konačnih 3:1.

Uspinjača Gimka je u Sportskoj dvorani Trešnjevka pobijedila Square 3:1. Već u četvrtoj minuti Silvio Toth doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 24. minuti Gordan Duvančić povećao je prednost domaće momčadi na 2:0. U 39. minuti Hrvoje Cvjetković pogodio je vlastitu mrežu za 3:0, da bi Maro Đuraš postavio konačnih 3:1.

Vrgorac je u Sportskoj dvorani Trešnjevka pobijedio Futsal Dinamo 4:3. Kod Vrgorca hat – trick postigao je Duško Martinac, a jednom je precizan bio Vojko Pervan. Kod Futsal Dinama jedan pogodak postigli su Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet i Danijel Dekanić.

Rezultati 8. kola Prve HMNL:

Crnica – Universitas 3:3 (Subotić 35, 38, 39/Trivković 8, Crnjac 32, Šuljić 40 – 6m)

Brod 035 – Alumnus 10:5 (Čavar 5, 6, 13, 27, 39, 40, Soldo 8, Munjiza 32, Mirković 35, Bundavica 37/Matan 9, 35, 36, Matković 12, Ledinščak 30)

Split – Osijek Kelme 3:1 (Kirevski 20, 26, Jurjević 24/Marić 34 – ag)

Uspinjača Gimka – Square 3:1 (Toth 4, Duvančić 24, Cvjetković 39 – ag/Đuraš 39)

Novo Vrijeme Apfel – Jesenje 5:2 (Babić 14, 30, 33, Kazazić 19, Sokol 39/Gamilec 6, Švaljek 39)

Futsal Dinamo – Vrgorac 3:4 (Kanjuh 3, Prgomet 6, Dekanić 7/Martinac 8, 13, 39, Pervan 35)