Prva HMNL: Čak četiri pobjede domaćih

Universitas, Futsal Dinamo i Vrgorac uvjerljivi protiv Jesenja, Osijek Kelmea odnosno Broda 035

Odigrani su dvoboji šestog kola Prve HMNL. U šest odigranih susreta postignuto je 45 pogodaka, od toga 7,5 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Novog Vremena Apfel i Uspinjače Gimke protiv Squarea odnosno Splita te remi na utakmici Crnica – Alumnus.

Crnica i Alumnus su u Sportskoj dvorani Baldekin odigrali vrlo dobar susret u kojem su Zagrepčani kroz cijelu utakmicu imali vodstvo, ali Šibenčani su ipak uspjeli doći do boda. Kod Crnice jedan pogodak postigli su Niko Škugor, Saša Subotić, Marinko Šamija i Dragan Vuković. Kod Alumnusa jedan gol zabili su Tvrtko Ivan Pajalić, Dražen Ilić, Saša Ledinščak i Ante Matan.

Novo Vrijeme Apfel je u Gradskoj sportskoj dvorani Makarska pobijedilo Square 6:4. Kod Makarana hat – trick postigao je Lucas Vinicius de Brito Santana, dva pogotka zabio je Igor Osredkar, a jednom je precizan bio Marin Musinov. Kod Dubrovčana dva pogotka postigao je Ante Daničić, a jedan pogodak postigli su Leonardo Dos Santos Pele i Maro Đuraš.

Uspinjača Gimka je u Sportskoj dvorani Sutinska vrela s igračem više pobijedila Split 4:2. Već u petoj minuti David Mataja doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 17. minuti Duje Vladović izjednačio je rezultat na 1:1. Tri minute kasnije Ecio Jurjević donio je preokret i vodstvo gostima pogotkom za 1:2. U 31. minuti novo izjednačenje, a strijelac za 2:2 bio je Silvio Toth. Pet minuta poslije Toth je postigao svoj drugi pogodak na susretu za preokret i vodstvo domaćeg sastava od 3:2. U 39. minuti Josip Jurlina dobio je izravni crveni karton zbog namjernog igranja rukom unutar kaznenog prostora, a u istoj minuti Toth je iz šesterca postigao hat – trick za konačnih 4:2.

Rezultati 6. kola Prve HMNL:

Universitas – Jesenje 4:1 (Peša 17, Končevski 35 – ag, Tustonjić 37, Šuljić 40/Cvilko 27)

Futsal Dinamo – Osijek Kelme 5:1 (Rajh 14, 35, Penava 22, Grcić 24, Kanjuh 29/Bartoluci 7)

Crnica – Alumnus 4:4 (Škugor 15, Subotić 29, Šamija 36, Vuković 36/Pajalić 5, Ilić 6, Ledinščak 11, Matan 23)

Novo Vrijeme Apfel – Square 6:4 (Musinov 9, Lucas 16, 25, 26, Osredkar 24, 38/Leonardo 21, Daničić 31, 38, Đuraš 40)

Brod 035 – Vrgorac 2:8 (Pervan 11 – ag, Mirković 11/Suton 4, Martinac 5, 10, 12, 38, Kraljević 6, 9, Kozarić 40)

Uspinjača Gimka – Split 4:2 (Mataja 5, Toth 31, 36, 39 – 6m/Vladović 17, Jurjević 20)