Prva HMNL: Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel ispustili prednost, Split prekinuo niz poraza

Vrgorac i Universitas nadigrali i uvjerljivo pobijedili Jesenje odnosno Osijek Kelme.

Odigrani su dvoboji trećeg kola Prve HMNL. U šest odigranih susreta postignuto je 36 pogodaka, od toga 6 golova po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Splita i Squarea protiv Broda 035 odnosno Alumnusa te remije na utakmicama Futsal Dinamo – Crnica i Uspinjača Gimka – Novo Vrijeme Apfel.

Futsal Dinamo i Crnica su u dvorani II Doma sportova odigrali solidan susret u kojem su domaćini dva puta imali vodstvo, ali na kraju je završilo podjelom bodova. Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u drugoj minuti Vedran Matošević doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 10. minuti Antonio Perić izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo domaćinima donio je Jakov Grcić u 18. minuti pogotkom za 2:1. Minutu kasnije Matošević je postigao još jedan pogodak, ali to je bio autogol za konačnih 2:2.

Split je u Sportskoj dvorani Gripe pobijedio Brod 035 2:1. Već u prvoj minuti Filip Kosor doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 22. minuti Josip Suton povećao je prednost domaće momčadi na 2:0. Dvije minute kasnije Matej Gačić postavio je konačnih 2:1.

Square je u Sportskoj dvorani Gospino polje pobijedio Alumnus 4:2. U desetoj minuti Leonardo Dos Santos Pele doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. Pet minuta poslije Marko Kuraja povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 18. minuti Ante Matan smanjio je prednost Squarea na 2:1. Novo povećanje prednosti Gosparima donio je Blago Gašpar u 26. minuti pogotkom za 3:1. Tračak nade gostima vratio je Filip Ukalović u 29. minuti pogotkom za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Ante Daničić u 39. minuti.

Uspinjača Gimka i Novo Vrijeme Apfel su u Sportskoj dvorani Sutinska vrela odigrali vrlo dobar dvoboj u kojem su Makarani dva puta imali prednost, ali jedni i drugi su ipak podijelili bodove. Kod domaće momčadi dva pogotka postigao je David Mataja, a jedan pogodak postigli su Renato Koturović i Dario Markić. Kod gostujućeg sastava jedan pogodak postigli su Farias de Souza Eduardo, Igor Osredkar, Mate Vuković i Lucas Vinicius de Brito Santana.

Rezultati 3. kola Prve HMNL:

Futsal Dinamo – Crnica 2:2 (Matošević 2, Grcić 18/Perić 10, Matošević 19 – ag)

Split – Brod 035 2:1 (Kosor 1, J. Suton 22/Gačić 24)

Vrgorac – Jesenje 8:0 (Babić 7, 8, Kraljević 19, 28, 31, Martinac 28, 37, L. Suton 40)

Osijek Kelme – Universitas 2:5 (Horvat 3, 23/Tustonjić 8, Šuljić 10, 40, Peša 22, Crnjac 40)

Square – Alumnus 4:2 (Leonardo 10, Kuraja 15, Gašpar 26, Daničić 39/Matan 18, Ukalović 29)

Uspinjača Gimka – Novo Vrijeme Apfel 4:4 (Koturović 16, Markić 17, Mataja 19, 31/Eduardo 2, Osredkar 7, Vuković 8, Lucas 25)