Futsal Dinamo i Novo Vrijeme poveli u seriji na dvije pobjede

Prva HMNL: Futsal Dinamo i Novo Vrijeme blizu plasmana u 1/2 finale

Futsal Dinamo i Novo Vrijeme pobijedili su Square odnosno Osijek Kelme te došli na korak od prolaza u 1/2 finale

Richard Horlock/ Foto: futsal-dinamo.hr

Odigrani su prvi susreti play – offa Prve HMNL. Zadovoljni mogu biti Futsal Dinamo i Novo Vrijeme koji su u seriji na dvije pobjede poveli 1:0.

Futsal Dinamo je u dvorani II Doma sportova s igračem više pobijedio Square 3:1. Već u četvrtoj minuti Adrijan Micevski doveo je goste u vodstvo od 0:1. Pet minuta kasnije Hrvoje Penava izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo domaćem sastavu donio je Kristian Čekol u 13. minuti pogotkom za 2:1. U 33. minuti Micevski je dobio izravni crveni karton. Konačnih 3:1 postavio je Davor Kanjuh u 39. minuti.

Novo Vrijeme je u Gradskoj sportskoj dvorani Makarska pobijedilo Osijek Kelme 3:1. Već u prvoj minuti Farias de Souza Eduardo doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 21. minuti Eduardo je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti Novog Vremena na 2:0. U 29. minuti Sven Horvath zabio je za 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Matias Mijić u 39. minuti.

Druge utakmice na rasporedu su 12. svibnja u Dubrovniku i Osijeku.

Rezultati prvih utakmica play – off runde:

Futsal Dinamo – Square 3:1

Strijelci: 0:1 – Micevski (4), 1:1 – Penava (9), 2:1 – Čekol (13), 3:1 – Kanjuh (39).

Crveni karton: Micevski (Square, 33).

Novo Vrijeme – Osijek Kelme 3:1

Strijelci: 1:0 – Eduardo (1), 2:0 – Eduardo (21), 3:0 – Horvath (29), 3:1 – Mijić (39).