Brod 035, Osijek Kelme i Square vode borbu za plasman u play - off

Prva HMNL: Nacional osigurao prvo mjesto i izravan plasman u 1/2 finale

Futsal Dinamo i Split Tommy pobijedili su Brod 035 odnosno Osijek Kelme te nastavili borbu za drugo mjesto koje donosi izravan plasman u 1/2 finale, dok je Albona Potpićan '98 osigurala kvalifikacije za ostanak u društvu najboljih

Odigrane su utakmice 20. kola Prve HMNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti koji su ostvarili tri pobjede, dok su domaćini upisali dvije pobjede.

Novo Vrijeme je u Sportskoj dvorani Sutinska vrela pobijedilo Uspinjaču 5:3. Kod Uspinjače po jedan pogodak postigli su Bojan Kubović, Matija Uremović i Ivan Piplica. Kod Novog Vremena četiri pogotka postigao je Farias de Souza Eduardo, a jedan pogodak postigao je Nejc Hozjan. Zagrepčani su u sedmoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede, dok su Makarani upisali četvrtu uzastopnu pobjedu.

Nacional je u Domu sportova pobijedio Vrgorac 5:2 i osigurao prvo mjesto te izravan plasman u polufinale. Kod Vrgorca jedan pogodak postigli su Ivan Šalinović i Ante Kraljević. Kod Nacionala dva pogotka postigao je Kristijan Postružin, a jedan pogodak postigli su Franco Jelovčić, Rok Mordej i Kristjan Čujec. Vrgorčani su upisali šesti uzastopni poraz, a Nacional je upisao osmu uzastopnu pobjedu.

Split Tommy je u Sportskoj dvorani Zrinjevac pobijedio Osijek Kelme 3:1. Već u šestoj minuti Renato Koturović doveo je goste u vodstvo od 0:1. Četiri minute kasnije Jakov Grcić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. U 14. minuti Josip Suton zabio je za 0:3. Konačnih 1:3 postavio je Zvonimir Horvat u 22. minuti. Osječani su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede, dok se Split Tommy iskupio za poraz od Futsal Dinama u prošlom kolu.

Rezultati 20. kola:

Square – Albona Potpićan ’98 7:3

Strijelci: 0:1 – Husarić (11), 1:1 – Micevski (17), 2:1 – Micevski (25), 3:1 – Rezo (25), 4:1 – Micevski (26), 4:2 – Lalić (27), 4:3 – Mataja (28), 5:3 – Micevski (33), 6:3 – Tikvica (34), 7:3 – Đuraš (40).

Futsal Dinamo – Brod 035 8:4

Strijelci: 1:0 – Penava (2), 2:0 – Penava (3), 3:0 – Horvat (5), 4:0 – Grbeša (16 – 10m), 5:0 – Grbeša (18 – 10m), 5:1 – Milanović (19 – 10m), 5:2 – Petrović (23), 6:2 – Horvat (24), 7:2 – Grbeša (31), 7:3 – Čavar (32), 7:4 – Milanović (37), 8:4 – Capar (39).

Uspinjača – Novo Vrijeme 3:5

Strijelci: 0:1 – Eduardo (11), 0:2 – Hozjan (13), 0:3 – Eduardo (13), 1:3 – Kubović (15), 2:3 – Uremović (22), 2:4 – Eduardo (32), 3:4 – Piplica (38), 3:5 – Eduardo (40).

Vrgorac – Nacional 2:5

Strijelci: 0:1 – Jelovčić (3), 0:2 – Mordej (10), 1:2 – Šalinović (15), 1:3 – Postružin (25), 1:4 – Postružin (27), 2:4 – Kraljević (36), 2:5 – Čujec (39).

Osijek Kelme – Split Tommy 1:3

Strijelci: 0:1 – Koturović (6), 0:2 – Grcić (10), 0:3 – Suton (14), 1:3 – Horvat (22).