Nacional zaključio, Futsal Dinamo izjednačio seriju na dvije pobjede

Prva HMNL: Nacional u finalu, Futsal Dinamo izborio majstoricu

Nacional je slavio u Makarskoj i izborio plasman u finale, dok je Futsal Dinamo pobijedio Split Tommy nakon produžetaka te ostao u igri za finale

Odigrani su drugi susreti 1/2 finala Prve HMNL. Zadovoljan može biti Nacional koji se sa 2:0 u seriji na dvije pobjede plasirao u finale, dok je Futsal Dinamo izjednačio seriju na 1:1 i izborio treću, odlučujuću utakmicu.

Nacional je u Gradskoj sportskoj dvorani Makarska pobijedio Novo Vrijeme 2:1. Već u petoj minuti Slobodan Rajčević doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 36. minuti Franco Jelovčić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Konačnih 1:2 postavio je Duje Bajrušović u 40. minuti. U finalu Nacional će igrati protiv pobjednika dvoboja Split Tommy – Futsal Dinamo.

Futsal Dinamo je u Sportskoj dvorani Trešnjevka pobijedio Split Tommy 3:2 nakon produžetaka (nakon 40 minuta rezultat je bio 2:2). Već u drugoj minuti Josip Suton doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 33. minuti Hrvoje Penava izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo domaćem sastavu donio je Matej Horvat u 36. minuti pogotkom za 2:1. U 40. minuti Suton je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za novo izjednačenje rezultata na 2:2. Konačnih 3:2 postavio je Kristian Čekol u 45. minuti.

Rezultati drugih utakmica 1/2 finala:

Novo Vrijeme – Nacional 1:2

Strijelci: 0:1 – Rajčević (5), 0:2 – Jelovčić (36), 1:2 – Bajrušović (40).

Futsal Dinamo – Split Tommy 3:2 nakon produžetaka (2:2 nakon 40 minuta)

Strijelci: 0:1 – Suton (2), 1:1 – Penava (33), 2:1 – Horvat (36), 2:2 – Suton (40), 3:2 – Čekol (45).