Osijek Kelme i Square uhvatili zadnja dva mjesta koja vode u play - off

Prva HMNL: Split Tommy osigurao drugo mjesto i izravan plasman u 1/2 finale

Brod 035 je s igračem manje poražen na gostovanju kod Osijek Kelmea i na kraju ipak ostao bez plasmana u play - off

Odigrane su utakmice posljednjeg, 22. kola Prve HMNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili svih pet pobjeda.

Osijek Kelme je u Sportskoj dvorani Zrinjevac s igračem više pobijedio Brod 035 3:1. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok su u drugom postignuta četiri pogotka. U 27. minuti Josip Šalaj doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Matias Mijić povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 30. minuti Igor Mirković dobio je izravni crveni karton. Pet minuta poslije vratar gostiju Darko Milanović je iz deseterca smanjio prednost Osijek Kelmea na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Goran Dakić u posljednjoj, 40. minuti. Osječani su, osim što su se plasirali u play – off, prekinuli niz od četiri uzastopne utakmice bez pobjede, a Brođani su, osim što su ostali bez plasmana u play – off, upisali treći poraz zaredom.

Split Tommy je u derbiju kola koji je odigran u dvorani Gripe pobijedio Nacional 4:2. Kod Split Tommyja hat – trick postigao je Raphael Bilhalva Mathias Rafinha, a jedan pogodak postigao je Renato Koturović. Kod Nacionala jedan pogodak postigli su Kristijan Postružin i Slobodan Rajčević. Split Tommy je, osim što se izravno plasirao u 1/2 finale, upisao treću pobjedu zaredom, dok je Nacional prekinuo niz od devet uzastopnih pobjeda.

Square je u Sportskoj dvorani Gospino polje pobijedio Alumnus 4:0. Već u šestoj minuti Maro Đuraš doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 13. minuti Adrijan Micevski je iz šesterca povećao prednost Squarea na 2:0. U 31. minuti Micevski je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je također svojim drugim pogotkom na utakmici Đuraš u istoj minuti. Gospari su uhvatili zadnji vlak za play – off. S druge strane, Studenti su, osim što su u devetoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede, upisali drugi poraz zaredom.

Utakmicama 22. kola završio je drugi krug natjecanja.

Rezultati posljednjeg, 22. kola:

Osijek Kelme – Brod 035 3:1

Strijelci: 1:0 – Šalaj (27), 2:0 – Mijić (29), 2:1 – Milanović (35 – 10m), 3:1 – Dakić (40).

Crveni karton: Mirković (Brod 035, 30).

Split Tommy – Nacional 4:2

Strijelci: 1:0 – Rafinha (10), 2:0 – Rafinha (17), 2:1 – Postružin (22), 3:1 – Rafinha (34), 4:1 – Koturović (36), 4:2 – Rajčević (37).

Futsal Dinamo – Albona Potpićan ’98 8:3

Strijelci: 1:0 – Gagulić (7), 2:0 – Gagulić (10), 2:1 – Hoxha (12), 3:1 – Franja (12 – 6m), 4:1 – Matošević (13), 5:1 – Gagulić (18), 5:2 – Hoxha (20), 6:2 – Matošević (21), 6:3 – Bojkić (31), 7:3 – Maloševac (36), 8:3 – Gašparinčić (37).

Crveni karton: Husarić (Albona Potpićan ’98, 12).

Vrgorac – Novo Vrijeme 6:2

Strijelci: 1:0 – Martinac (2), 2:0 – Pervan (3), 3:0 – Šalinović (9), 3:1 – Eduardo (10), 4:1 – Subotić (12), 5:1 – Kraljević (31), 5:2 – Hozjan (33), 6:2 – Stanković (35).

Square – Alumnus 4:0

Strijelci: 1:0 – Đuraš (6), 2:0 – Micevski (13 – 6m), 3:0 – Micevski (31), 4:0 – Đuraš (31).