Prva HMNL: Universitas za povijest – premijerna pobjeda i tri boda

Uspinjača Gimka s igračem manje do pobjede i bodova na gostovanju kod Broda 035, Novo Vrijeme Apfel nadigralo Futsal Dinamo.

Odigrani su dvoboji drugog kola Prve HMNL. U šest odigranih susreta postignuto je 39 pogodaka, od toga 6,5 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Universitasa i Alumnusa protiv Splita odnosno Osijek Kelmea te remije na utakmicama Crnica – Vrgorac i Jesenje – Square.

Universitas je u Sportskoj dvorani Gripe pobijedio Split 2:1. Već u trećoj minuti Antonio Štimac doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 19. minuti Ante Ćorluka izjednačio je rezultat na 1:1. Pobjedu domaćinima donio je Mario Taći u 31. minuti pogotkom za konačnih 2:1.

Alumnus je u Sportskoj dvorani Jelkovec pobijedio Osijek Kelme 4:3, iako je bio u rezultatskom zaostatku. U 14. minuti Dino Bartoluci doveo je goste u vodstvo od 0:1. Minutu kasnije Goran Dakić povećao je prednost gostiju na 0:2. U 25. minuti Dario Šestić smanjio je prednost gostujućeg sastava na 1:2. Dvije minute poslije Ante Matan izjednačio je rezultat na 2:2. Preokret i vodstvo domaćoj momčadi donio je Ivan Jurišić u 31. minuti pogotkom za 3:2. U 36. minuti Josip Šalaj donio je novo izjednačenje rezultata (3:3), da bi samo minutu kasnije Filip Ukalović postavio konačnih 4:3.

Crnica i Vrgorac su u Sportskoj dvorani Baldekin odigrali odličan susret u kojem su Vrgorčani četiri puta imali vodstvo, ali završilo je podjelom bodova. Kod domaćeg sastava dva pogotka postigao je Saša Subotić, jedan pogodak postigao je Josip Vukičević, dok je Mateo Kozarić zabio autogol. Kod gostujuće momčadi dva pogotka postigao je Duško Martinac, a jedan pogodak postigli su Ante Kraljević i Luka Suton.

Jesenje i Square su u Sportskoj dvorani Krapina odigrali sjajan dvoboj u kojem su Dubrovčani tri puta imali prednost, ali jedni i drugi podijelili su bodove. Kod domaćina dva pogotka postigao je Denis Gamilec, a jedan pogodak postigli su Renato Rumbak i Josip Cvilko. Kod gostiju dva pogotka postigao je Leonardo Dos Santos Pele, a jedan pogodak postigli su Maro Đuraš i Blago Gašpar.

Rezultati 2. kola Prve HMNL:

Brod 035 – Uspinjača Gimka 3:5 (Ruhek 11, 33, Bundavica 14/Jamičić 9, 28, Toth 17, Duvančić 27, Banek 37)

Universitas – Split 2:1 (Štimac 3, Taći 31/Ćorluka 19)

Jesenje – Square 4:4 (Gamilec 9, 15, Rumbak 23, Cvilko 39/Leonardo 5, 13, Đuraš 10, Gašpar 36)

Alumnus – Osijek Kelme 4:3 (Šestić 25, A. Matan 27, Jurišić 31, Ukalović 37/Bartoluci 14, Dakić 15, Šalaj 36)

Crnica – Vrgorac 4:4 (Subotić 15, 20, Škugor 30, Vukičević 40/Martinac 14, 31, Kraljević 20, Suton 21)

Novo Vrijeme Apfel – Futsal Dinamo 4:1 (Babić 6, 11, 32, Lucas 13/Gagulić 34)