Prva HNL: Dinamo bez većih poteškoća svladao Lokomotivu

Bez većih problema GNK Dinamo u 20. kolu Prve HNL svladao je svoju 'filijalu', zagrebačku Lokomotivu...

Nogometaši Dinama/Getty Images

Pogocima Arijana Ademija i Luisa Henriqueza zagrebački Dinamo pobjednički je otvorio drugi dio sezone MaxTV Prve HNL. Lokomotiva se još jednom pokazala kao dostojan protivnik, ali ni ovoga puta nije uspjela više od časnog pogotka u mreži Eduarda (2:1).

Maksimirske tribine pohodilo je mizernih 100 gledatelja, što više nije čak ni – vijest. Malobrojni gledatelji prvom su zgoditku zapljeskali u 10. minuti; Fiolić je izveo korner na prvu vratnicu, gdje se nečuvan našao Ademi i lako svladao Simona Slugu.

Dinamova obrana gotovo tokom čitave utakmice bila je nesigurna i nepravovremena u reakcijama. Itekako se osjeti izostanak stožernog braniča Josipa Šimunića, no lokosi takav omjer snaga nisu znali na pravi način iskoristiti. U početnim se minutama s nekoliko intervencija iskazao i Dinamov vratar Eduardo, zaustavivši pokušaje Kolara, Šovšića i Mrčele.

U drugih 45 minuta tempo je ponešto pao; dobru je priliku zapucao u 51. minuti Sigali, potom je Pjaca glavom bio za malo neprecizan, da bismo novo povećanje rezultata dočekali u 66. minuti. Svoj je sedmi prvenstveni pogodak zabio Henriquez, sjajno iskoristivši asistenciju Machada, zaobišavši Slugu i iskosa pogodivši prazna vrata.

Do kraja su se susreta (polu)prigode mogle nabrojati na prste jedne ruke, a u prvoj minuti sudačke nadoknade negdašnji napadač Hrvatskog Dragovoljca Jan Doležal uspio je tek ublažiti poraz – modra je obrana zaspala, a mladi je napadač glavom pogodio pored nemoćnog Eduarda.