Inter i Varaždin u Zaprešiću odigrali ljepoticu kola

Prva HNL juniora: Dinamo izgubio utrku za prvaka

Lokomotiva i Rijeka pobijedili su Slaven Belupo odnosno Cibaliju te nastavili borbu za naslov prvaka, a Dinamo i Varaždin su se porazima na gostovanjima kod Osijeka odnosno Intera oprostili od obrane naslova prvaka te ostanka u društvu najboljih

Odigrane su utakmice 19. kola Prve HNL juniora. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su upisali pet pobjeda i jedan remi, dok gosti, uz jedan neriješeni rezultat, nisu upisali pobjedu.

Sesvete su na igralištu Sv. Josipa Radnika pobijedile Hrvatski dragovoljac 3:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u drugom postignuta su tri pogotka. U 50. minuti Ante Ivančić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 63. minuti Luka Grabić povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Milivoj Čačić u 85. minuti. Sesvećani su u trećoj utakmici zaredom ostali neporaženi, dok su Sigećani upisali treći uzastopni poraz.

Lokomotiva je na Kajzerici s igračem više pobijedila Slaven Belupo 3:1 iako je bila u rezultatskom zaostatku. Bruno Rihtar odigrao je utakmicu za pamćenje jer je postigao hat – trick, od toga je dva pogotka postigao iz kaznenog udarca. Jedini pogodak za goste postigao je Mihael Mladen. Vrijedi istaknuti da je u 74. minuti Tomislav Srbljinović dobio izravni crveni karton zbog grubog prekršaja na protivničkom igraču. Lokosi su upisali četvrtu uzastopnu pobjedu, a Koprivničani drugi poraz zaredom.

Rijeka je na igralištu Robert Komen nadigrala i uvjerljivo pobijedila Cibaliju. Četiri pogotka postigao je Dino Dukađin, hat – trick postigao je Matej Šantek, od toga je jedan pogodak postigao s bijele točke, a jedan pogodak postigao je Viktor Svetić. Riječani su, osim što su u devetoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi, upisali petu uzastopnu pobjedu.

Inter je u derbiju začelja koji je odigran u Zaprešiću s igračem više nadigrao i uvjerljivo pobijedio Varaždin iako je dva puta bio u rezultatskom zaostatku. Kod Intera hat – trick postigao je Edi Horvat, od toga je jedan pogodak postigao iz jedanaesterca, dva pogotka postigao je Franko Knez, a jedan pogodak postigli su Niko Marić i Antun Grozdek. Kod Varaždina dva pogotka postigao je Ernest Horvat, a jedan pogodak postigli su Qi Chen i Frane Urlić. Vrijedi spomenuti da je u 60. minuti David Sušac dobio izravni crveni karton zbog prekršaja na protivničkom igraču. Zaprešićani su matematički osigurali ostanak u društvu najboljih. S druge strane, Varaždinci su praktički ispali i šanse da ostanu su teoretske.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Dinamo 4:2. U 21. minuti Ivan Pranjić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 49. minuti Marin Knežević izjednačio je rezultat na 1:1. Novu prednost momčadi iz Maksimira donio je Tin Vukmanić u 63. minuti pogotkom za 1:2. U 66. minuti Knežević je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za novo izjednačenje na 2:2. Minutu kasnije Talys Alves Pereira Oliveira donio je preokret i vodstvo domaćem sastavu od 3:2. Konačnih 4:2 postavio je također svojim drugim pogotkom na utakmici Oliveira u 79. minuti. Zagrepčani su, osim što su prekinuli niz od četiri uzastopne utakmice bez poraza, definitivno ostali bez izgleda da obrane naslov prvaka.

Istra 1961 i Split su na stadionu Aldo Drosina odigrali dobar dvoboj. Već u trećoj minuti Matej Vidović doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 23. minuti Vladimir Burić izjednačio je rezultat na 1:1. Pet minuta poslije Dario Barada ponovno je doveo goste u vodstvo od 1:2. Konačnih 2:2 postavio je Ivor Ljubanović u 46. minuti. Puljani su u drugoj utakmici zaredom ostali bez pobjede, a Split u četvrtoj.

Rezultati 19. kola:

Sesvete – Hrvatski dragovoljac 3:0

Strijelci: 1:0 – Ivančić (50), 2:0 – Grabić (63), 3:0 – Čačić (85).

Lokomotiva – Slaven Belupo 3:1

Strijelci: 0:1 – Mladen (52), 1:1 – Rihtar (64 – 11m), 2:1 – Rihtar (69), 3:1 – Rihtar (90 – 11m).

Crveni karton: Srbljinović (Slaven Belupo, 74).

Rijeka – Cibalia 8:0

Strijelci: 1:0 – Dukađin (20), 2:0 – Dukađin (45), 3:0 – Šantek (47), 4:0 – Dukađin (72), 5:0 – Šantek (76 – 11m), 6:0 – Svetić (82), 7:0 – Dukađin (84), 8:0 – Šantek (89).

Inter Zaprešić – Varaždin 7:4

Strijelci: 0:1 – Chen (8), 1:1 – Marić (9), 1:2 – Urlić (22), 2:2 – Edi Horvat (24 – 11m), 3:2 – Edi Horvat (31), 4:2 – Grozdek (36), 5:2 – Knez (47), 5:3 – Ernest Horvat (55), 6:3 – Knez (58), 7:3 – Edi Horvat (75), 7:4 – Ernest Horvat (90+1).

Crveni karton: Sušac (Varaždin, 60).

Osijek – Dinamo 4:2

Strijelci: 0:1 – Pranjić (21), 1:1 – Knežević (49), 1:2 – Vukmanić (63), 2:2 – Knežević (66), 3:2 – Oliveira (67), 4:2 – Oliveira (79).

Istra 1961 – Split 2:2

Strijelci: 0:1 – Vidović (3), 1:1 – Burić (23), 1:2 – Barada (28), 2:2 – Ljubanović (46).