Prva HNL juniora: Dinamo preokretom srušio Varaždin, Rijeka u golijadi dobila Slaven Belupo

Iznenađenje premijernog kola napravili su Sesvete i Inter. Sesvete su pobijedile Osijek, dok su Inter i Hajduk remizirali.

Odigrani su dvoboji prvog kola nove, proširene sezone Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 28 pogodaka, od toga četiri gola po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Sesveta, Dinama, Rijeke i Dugopolja protiv Osijeka, Varaždina, Slaven Belupa, odnosno Rudeša te remi na utakmici Inter – Hajduk.

Sesvete su na igralištu ŠRC Ante Gotovina pobijedile Osijek 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Lovre Petrović u 74. minuti iz kaznenog udarca.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Varaždin 3:2. Varaždinci su u prvih pet minuta imali vodstvo od 2:0, ali Modri su okrenuli susret i osvojili tri boda. Već u drugoj minuti Luka Petrinec doveo je goste u vodstvo od 0:1. Tri minute kasnije Antonio Dedić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. U 27. minuti Luka Jelenić smanjio je prednost Varaždina na 1:2. U 46. minuti Gyuhyeong Kim izjednačio je rezultat na 2:2. Preokret i pobjedu Dinamu donio je Luka Pavlak u 65. minuti pogotkom za konačnih 3:2.

Inter i Hajduk su u Zaprešiću odigrali uzbudljiv i zanimljiv susret. U 45. minuti domaćin je ostao s igračem manje. Juraj Ljubić dobio je izravni crveni karton. To isključenje motiviralo je Zaprešićane, koji su pogotkom Josipa Budimira u 52. minuti došli u vodstvo od 1:0. U 83. minuti gosti su također ostali s čovjekom manje. Tino Blaž Lauš dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Taj nedostatak dao je krila Bilima, koji su pet minuta poslije izjednačili, a strijelac za konačnih 1:1 bio je Tin Jurica.

Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo 4:3. U 17. minuti Denis Bušnja je s bijele točke doveo domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 44. minuti Mihael Mlinarić izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Davor Sinjaković u 48. minuti pogotkom za 1:2. U 62. minuti domaća momčad došla je do izjednačenja, a strijelac za 2:2 bio je Ivan Kurbaša. Šest minuta kasnije novo vodstvo Riječana, a strijelac za 3:2 bio je Filip Zrilić. U 84. minuti Toni Bošnjaković povećao je prednost Rijeke na 4:2. Četiri minute poslije Dorian Jakupak postavio je konačnih 4:3.

Dugopolje je na igralištu Hrvatskih vitezova pobijedilo Rudeš 3:1. Već u petoj minuti Marko Čovo doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 19. minuti Ivan Šušnjara povećao je prednost domaćina na 2:0. U 80. minuti Ivan Žutić smanjio je prednost Dugopoljaca na 2:1. Sedam minuta kasnije Kenan Delić je iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:1.

Rezultati 1. kola Prve HNL juniora:

Osijek – Sesvete 0:1 (Petrović 74 – 11m)

Dinamo – Varaždin 3:2 (Jelenić 27, Kim 46, Pavlak 65/Petrinec 2, Dedić 5)

Lokomotiva – Hrvatski dragovoljac 4:0 (Zdunić 18, 84, Puntar 47, Goričan 71)

Inter Zaprešić – Hajduk 1:1 (Budimir 52/Jurica 88)

Rijeka – Slaven Belupo 4:3 (Bušnja 17 – 11m, Kurbaša 62, Zrilić 68, Bošnjaković 84/Mlinarić 44, Sinjaković 48, Jakupak 88)

Istra 1961 – Zagreb 4:1 (Rosić 7, Čolić 9, Krizmanić 15, 16/Dodlek 20)

Dugopolje – Rudeš 3:1 (Čovo 5, Šušnjara 19, Delić 87 – 11m/Žutić 80)