Prva HNL juniora: Hajduk i dalje vodeći, Dinamo se spasio od poraza

Lokomotiva i Hajduk uvjerljivi protiv Zagreba odnosno Varaždina.

Odigrani su dvoboji sedmog kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuta su 22 pogotka, od toga 3,14 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Istre 1961, Rudeša, Osijeka i Hrvatskog dragovoljca protiv Intera, Sesveta, Rijeke odnosno Slaven Belupa te remi na utakmici Dugopolje – Dinamo.

Istra 1961 je u Zaprešiću pobijedila Inter 1:0 pogotkom Roberta Perića-Komšića već u šestoj minuti.

Rudeš je na stadionu SC Rudeš pobijedio Sesvete 3:2. Već u devetoj minuti Ivan Žutić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Pet minuta kasnije Karlo Zeman povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 44. minuti Mate Ilija Barišić smanjio je prednost Rudešana na 2:1. U 52. minuti Žutić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za novo povećanje prednosti domaće momčadi na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Filip Mamić u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Osijek je na stadionu Gradski vrt s igračem više pobijedio Rijeku 2:0. Oba pogotka za tri boda Osječana postigao je Ivan Durdov u 28. i 48. minuti. U 32. minuti Riječani su ostali s igračem manje. Denis Bušnja dobio je izravni crveni karton.

Hrvatski dragovoljac je na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 3:1. Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 49. minuti Petar Radoš doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 73. minuti Teo Brkić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Dvije minute poslije Arijan Brković smanjio je prednost Sigećana na 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Martin Sekulić u 81. minuti.

Dugopolje i Dinamo su na igralištu Hrvatskih vitezova odigrali dramatičan i neizvjestan dvoboj. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 85. minuti Kenan Delić je s bijele točke doveo domaći sastav u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Petar Mikulić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Rezultati 7. kola Prve HNL juniora:

Lokomotiva – Zagreb 3:0 (Šiško 8, Goričan 49, Cokaj 66)

Inter Zaprešić – Istra 1961 0:1 (Perić-Komšić 6)

Hajduk – Varaždin 4:1 (Šarić 27, 65, Mihalić 62 – ag, Čuić 77/Dedić 72)

Rudeš – Sesvete 3:2 (Žutić 9, 52, Zeman 14/Barišić 44, Mamić 78 – 11m)

Osijek – Rijeka 2:0 (Durdov 28, 48)

Dugopolje – Dinamo 1:1 (Delić 85 – 11m/Mikulić 90+2)

Slaven Belupo – Hrvatski dragovoljac 1:3 (Brković 75/Radoš 49, Brkić 73, Sekulić 81)