Prva HNL juniora: Hajduk iskoristio kiks Rijeke i došao na vrh prvenstvene ljestvice

Osijek nadigrao i uvjerljivo pobijedio posljednjeplasirani Zagreb.

Odigrani su dvoboji petog kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuta su 24 pogotka, od toga 3,4 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Dinama, Istre 1961, Rudeša, Intera i Varaždina protiv Lokomotive, Rijeke, Slaven Belupa, Sesveta odnosno Dugopolja.

Dinamo je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu 2:1. U 36. minuti Tomislav Knežević doveo je goste u vodstvo od 0:1. Tri minute kasnije Luka Viduka je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. Konačnih 1:2 postavio je Petar Čuić u 73. minuti.

Istra 1961 je na Rujevici pobijedila Rijeku 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Robert Perić-Komšić u 70. minuti.

Rudeš je na igralištu SC Rudeš pobijedio Slaven Belupo 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 52. minuti Romano Lisjak postigao je autogol za vodstvo domaćina od 1:0. U 83. minuti Arijan Brković izjednačio je rezultat na 1:1. Tri minute kasnije Ivan Žutić postavio je konačnih 2:1.

Inter je u Zaprešiću pobijedio Sesvete 2:1. U 28. minuti Josip Budimir doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 50. minuti Josip Mijatović izjednačio je rezultat na 1:1. Pet minuta poslije Ivan Nekić postavio je konačnih 2:1.

Varaždin je na igralištu Hrvatskih vitezova pobijedio Dugopolje 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 19. minuti Dominik Masten doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 32. minuti Sven Golub povećao je prednost gostiju na 0:2. Osam minuta kasnije Luka Duvnjak postavio je konačnih 1:2.

Rezultati 5. kola Prve HNL juniora:

Lokomotiva – Dinamo 1:2 (Viduka 39 – 11m/Knežević 36, Čuić 73)

Rijeka – Istra 1961 0:1 (Perić-Komšić 70)

Osijek – Zagreb 4:0 (Benić 15, 73, Kuprešak 48 – 11m, 59)

Rudeš – Slaven Belupo 2:1 (Lisjak 52 – ag, Žutić 86/Brković 83)

Inter Zaprešić – Sesvete 2:1 (Budimir 28, Nekić 55/Mijatović 50)

Hajduk – Hrvatski dragovoljac 6:1 (Čuić 22, Vušković 25, 28 – 11m, 75, Kosić 63, Bajić 72/Radoš 87 – 11m)

Dugopolje – Varaždin 1:2 (L. Duvnjak 40/Masten 19, Golub 32)