Počelo 26. izdanje Prve HNL juniora

Prva HNL juniora: Hajduk pobjedom najavio povratak u društvo najboljih

Istra 1961 i Hajduk upisali su pobjede i tri boda, dok su Osijek i Sesvete, Rijeka i Dinamo te Inter i Slaven Belupo odigrali bez pobjednika i podijelili bodove

Odigrano je preostalih pet utakmica prvog kola nove sezone Prve HNL juniora. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini, koji su ostvarili dvije pobjede i tri remija, dok su gosti, uz tri neriješena rezultata, upisali samo jednu pobjedu. U šest odigranih utakmica postignuto je 20 pogodaka, od toga 3,3 po utakmici.

Osijek i Sesvete su na stadionu ŠRC Ante Gotovina odigrali dobar dvoboj i remizirali 1:1. U prvom poluvremenu postignuta su dva pogotka, dok u drugom nije bilo pogodaka. U 34. minuti Marko Novokmet doveo je goste u vodstvo od 0:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Filip Bosak izjednačio je na, pokazalo se, konačnih 1:1.

Istra 1961 je na stadionu Tivoli pobijedila Hrvatski dragovoljac 1:0 pogotkom Vice Miljanića već u prvoj minuti.

Hajduk je u Vinkovcima pobijedio Cibaliju 4:1. U 22. minuti Jakov Blagaić doveo je Splićane u vodstvo od 0:1. U 37. minuti Ivan Krajina povećao je prednost gostiju na 0:2. Pet minuta kasnije Dario Jakšić smanjio je prednost Hajduka na 1:2. U 54. minuti Martin Sekulić ponovno je povećao prednost gostujućeg sastava na 1:3. Konačnih 1:4 postavio je Karlo Vidović u 74. minuti.

Rijeka i Dinamo su na igralištu Robert Komen odigrali neizvjestan i zanimljiv derbi kola, koji je završio podjelom bodova, 2:2. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok su u drugom postignuta četiri pogotka. U 48. minuti Ivan Lepinjica doveo je Riječane u vodstvo od 1:0. Dvije minute poslije Tomislav Knežević je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. U 70. minuti Roko Baturina pogodio je za preokret i vodstvo Zagrepčana od 1:2. Konačnih 2:2 postavio je Ivan Smolčić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Inter i Slaven Belupo su u Zaprešiću odigrali uzbudljiv susret, koji je također završio 2:2. U 41. minuti Mihael Mladen doveo je Farmaceute u vodstvo od 0:1. U 58. minuti Fran Bišćan izjednačio je rezultat na 1:1. U 64. minuti Kristijan Starešina zabio je za preokret i vodstvo Zaprešićana od 2:1. U 81. minuti Mladen je svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačnih 2:2.

Vrijedi podsjetiti da je u ranije odigranom susretu Lokomotiva pobijedila Rudeš 4:0.

Rezultati 1. kola:

Osijek – Sesvete 1:1

Strijelci: 0:1 – Novokmet (34), 1:1 – Bosak (45+1).

Istra 1961 – Hrvatski dragovoljac 1:0

Strijelac: 1:0 – Miljanić (1).

Cibalia – Hajduk 1:4

Strijelci: 0:1 – Blagaić (22), 0:2 – Krajina (37), 1:2 – Jakšić (42), 1:3 – Sekulić (54), 1:4 – K. Vidović (74).

Rijeka – Dinamo 2:2

Strijelci: 1:0 – Lepinjica (48), 1:1 – Knežević (50 – 11m), 1:2 – Baturina (70), 2:2 – I. Smolčić (90+2).

Inter Zaprešić – Slaven Belupo 2:2

Strijelci: 0:1 – Mladen (41), 1:1 – Bišćan (58), 2:1 – Starešina (64), 2:2 – Mladen (81).