Prva HNL juniora: Hajduk pobjedom preskočio Lokomotivu i Dinamo na prvenstvenoj ljestvici

Bili nadigrali i uvjerljivo pobijedili Sesvećane

U prvom dvoboju 19. kola Prve HNL juniora Hajduk je na Poljudu pobijedio Sesvete 5:1 i tako uzvratio za poraz od 1:0 u prvom dijelu sezone.

Susret se trebao igrati 15. prosinca prošle godine zbog nastupa Bilih na Viareggio Cupu u Italiji na proljeće, ali bio je odgođen zbog loših vremenskih prilika.

U 11. minuti Lumbardh Dellova doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 28. minuti Bleart Tolaj povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Nadu Sesvećanima vratio je Lovre Petrović u 53. minuti pogotkom za 2:1. U 74. minuti Jakov Blagaić donio je novo povećanje prednosti domaće momčadi. U 87. minuti Tin Jurica postigao je pogodak za 4:1. Tri minute kasnije Filip Kosić postavio je konačnih 5:1.

Vrijedi istaknuti kako je Hajduk vodio novi trener Igor Tolić, koji je na klupi naslijedio Marija Despotovića.

Ovom utakmicom završila je zimska prvenstvena stanka. Službeni početak proljetnog dijela natjecanja je ovaj vikend kada su na rasporedu utakmice 15. kola.

Rezultat prve utakmice 19. kola Prve HNL juniora:

Hajduk – Sesvete 5:1 (Dellova 11, Tolaj 28, Blagaić 74, Jurica 87, Kosić 90/Petrović 53)