Prva HNL juniora: Hajduk i Rijeka uvjerljivi, Osijek iznenadio Dinamo

Na dvoboju Istra 1961 – Lokomotiva nije bilo pogodaka.

Odigrani su dvoboji četvrtog kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 28 pogodaka, od toga 4 gola po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Sesveta i Rudeša protiv Dugopolja odnosno Zagreba te remije na utakmicama Hrvatski dragovoljac – Inter Zaprešić i Dinamo – Osijek.

Sesvete su na igralištu Hrvatskih vitezova s igračem više pobijedile Dugopolje 2:1. Zanimljivo, sva tri pogotka zabili su gostujući igrači. Već u petoj minuti Dominik Barukčić je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo od 0:1. U 25. minuti Domagoj Sabljo povećao je prednost gostiju na 0:2. Šest minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje. Tomislav Duvnjak dobio je izravni crveni karton. U 88. minuti Igor Nikšić postigao je autogol za 1:2, što je bio konačan rezultat utakmice.

Hrvatski dragovoljac i Inter su na igralištu Stjepan Spajić odigrali uzbudljiv i zanimljiv dvoboj. Domaćini su bili blizu pobjede, ali gosti su se ipak spasili od poraza. U 13. minuti Mihael Benčić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 25. minuti Karlo Perić izjednačio je rezultat na 1:1. Dvije minute poslije Petar Radoš donio je preokret i vodstvo domaćinima pogotkom za 2:1. U 45. minuti Pedro Augusto Correa Amorim povećao je prednost domaće momčadi na 3:1. U 88. minuti Ivan Nekić smanjio je prednost Sigećana na 3:2. Dvije minute kasnije Juraj Ljubić postavio je konačnih 3:3.

Dinamo i Osijek su na stadionu Hitrec – Kacian odigrali dobar susret. U prvom poluvremenu postignuta su dva pogotka, dok u drugom nije bilo pogodaka. Već u petoj minuti Tomislav Knežević je s bijele točke doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 43. minuti Mihael Kuprešak izjednačio je rezultat na, pokazalo se, konačnih 1:1.

Rudeš je na igralištu u Veslačkoj ulici pobijedio Zagreb 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 28. minuti Ivan Žutić doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 44. minuti David Lojber povećao je prednost Rudešana na 0:2, što je bio konačan rezultat susreta.

Rezultati 4. kola Prve HNL juniora:

Dugopolje – Sesvete 1:2 (Nikšić 88 – ag/Barukčić 5 – 11m, Sabljo 25)

Hrvatski dragovoljac – Inter Zaprešić 3:3 (Perić 25, Radoš 27, Correa Amorim 45/Mi. Benčić 13, Nekić 88, Ljubić 90)

Slaven Belupo – Hajduk 1:8 (Mlinarić 6/Bajić 17, 19, 38, 76, Jenjić 41, Brnić 45, Šarić 54, 63)

Dinamo – Osijek 1:1 (Knežević 5 – 11m/Kuprešak 43)

Zagreb – Rudeš 0:2 (Žutić 28, Lojber 44)

Varaždin – Rijeka 0:6 (Mitrović 4, 21, 33, Bušnja 12, 28 – 11m, Mihalić 13 – ag)

Istra 1961 – Lokomotiva 0:0