Prva HNL juniora: Hajduk vodeći, Lokomotiva s igračem manje osvojila bod

Hajduk jedini zadržao maksimalan učinak - u dva kola upisao dvije pobjede i osvojio šest bodova

Odigrane su četiri utakmice 2. kola Prve HNL juniora. U ovom kolu trenutačno mogu biti zadovoljni gosti koji su ostvarili dvije pobjede i dva remija, dok domaćini, uz dva neriješena rezultata, nisu upisali pobjedu.

Dinamo i Lokomotiva su na Maksimiru odigrali neizvjestan i zanimljiv dvoboj u kojem su Lokosi s igračem manje osvojili bod. U desetoj minuti Tomislav Knežević je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 23. minuti Lirim Kastrati izjednačio je rezultat na 1:1. U 89. minuti David Čolina ponovno je doveo domaći sastav u vodstvo od 2:1. U istoj minuti Antonio Majcenić dobio je izravni crveni karton zbog prigovora glavnom sucu Franu Joviću iz Zagreba. Međutim, to nije omelo Marina Jedvaja, koji je minutu kasnije postavio konačnih 2:2.

Rudeš i Inter su na igralištu SC Rudeš odigrali bez pogodaka i podijelili bodove. Rudešani mogu biti zadovoljni jer su osvojili povijesni bod u društvu najboljih.

Osijek je na stadionu Tivoli s igračem više pobijedio Istru 1961 2:0. Oba pogotka za tri boda postigao je Ivan Durdov u 45. i 82. minuti. U 86. minuti Elvis Trešnjić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton.

Hajduk je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1. U 20. minuti Branimir Barišić doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 49. minuti Mate Gale izjednačio je rezultat na 1:1. Pobjedu Bilima donio je Martin Sekulić u 75. minuti pogotkom za konačnih 1:2.

Drugo kolo zaključit će Slaven Belupo i Cibalia te Sesvete i Rijeka 23. rujna.

Rezultati 2. kola:

Dinamo – Lokomotiva 2:2

Strijelci: 1:0 – Knežević (10 – 11m), 1:1 – Kastrati (23), 2:1 – Čolina (89), 2:2 – Jedvaj (90).

Crveni karton: Majcenić (Lokomotiva, 89).

Rudeš – Inter Zaprešić 0:0

Istra 1961 – Osijek 0:2

Strijelci: 0:1 – Durdov (45), 0:2 – Durdov (82).

Crveni karton: Trešnjić (Istra 1961, 86).

Hrvatski dragovoljac – Hajduk 1:2

Strijelci: 0:1 – Barišić (20), 1:1 – Gale (49), 1:2 – Sekulić (75).