Istra 1961 i Cibalia u Puli odigrali ljepoticu kola

Prva HNL juniora: Istra 1961 u golijadi pobijedila Cibaliju

Lokomotiva i Rijeka nastavljaju utrku za naslov prvaka, dok je Varaždin na gostovanju kod Sesveta osvojio bod s kojim je praktički izgubio šanse za ostanak

Odigrane su utakmice 17. kola Prve HNL juniora. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili tri pobjede i jedan remi, dok su gosti, uz jedan neriješeni rezultat, upisali dvije pobjede.

Lokomotiva je u Zaprešiću s igračem manje pobijedila Inter 2:1. Već u osmoj minuti Ivan Skansi doveo je goste u vodstvo od 0:1. Dvije minute kasnije Edi Vinogradac povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. U 36. minuti Srđan Đuranović dobio je izravni crveni karton. Inter je to iskoristio i u 77. minuti smanjio rezultat, a strijelac za, pokazalo se, konačnih 1:2 bio je Josip Ištuk. Zaprešićani su upisali četvrti uzastopni poraz, a Lokosi treću pobjedu zaredom.

Rijeka je na igralištu Robert Komen nadigrala i uvjerljivo pobijedila Hrvatski dragovoljac. Kod domaćina dva pogotka postigao je Dino Dukađin, a jedan pogodak postigli su Matej Šantek iz kaznenog udarca, Samuel Ayodeji Bamidele i Miroslav Iličić. Kod gostiju jedini pogodak postigao je Mate Gale. Riječani su, osim što su u osmoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi, upisali četvrtu uzastopnu pobjedu. S druge strane, Sigećani su upisali drugi poraz zaredom.

Dinamo je na Parku mladeži pobijedio Split 2:0. Pogotke za tri boda postigli su Marko Gjira u 43. i Ivan Markota u 48. minuti. Split je u drugoj utakmici zaredom ostao bez pobjede, dok je Dinamo prekinuo niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede.

Sesvete i Varaždin su na igralištu Sv. Josipa Radnika odigrali dobar susret. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok su u drugom postignuta dva pogotka. U 51. minuti Ante Ivančić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Dominik Blažeković u 85. minuti. Sesvećani su se iskupili za poraz od Lokomotive u prošlom kolu, dok su Varaždinci povezali dva pozitivna rezultata.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Slaven Belupo 3:1. Već u trećoj minuti Talys Alves Pereira Oliveira doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 17. minuti Marin Knežević povećao je prednost Osijeka na 2:0. U 60. minuti Knežević je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Mihael Mladen u 87. minuti. Osječani su, osim što su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi, upisali treću pobjedu zaredom.

Rezultati 17. kola:

Inter Zaprešić – Lokomotiva 1:2

Strijelci: 0:1 – Skansi (8), 0:2 – Vinogradac (10), 1:2 – Ištuk (77).

Crveni karton: Đuranović (Lokomotiva, 36).

Rijeka – Hrvatski dragovoljac 5:1

Strijelci: 1:0 – Šantek (24 – 11m), 2:0 – Dukađin (31), 2:1 – Gale (36), 3:1 – Dukađin (39), 4:1 – Bamidele (54), 5:1 – Iličić (60).

Split – Dinamo 0:2

Strijelci: 0:1 – Gjira (43), 0:2 – Markota (48).

Istra 1961 – Cibalia 6:5

Strijelci: 1:0 – Trešnjić (20), 1:1 – Mlakić (25), 1:2 – Burić (34 – ag), 2:2 – Ljubanović (43), 3:2 – Ljubanović (47), 4:2 – Burić (56 – 11m), 4:3 – Mlakić (67 – 11m), 5:3 – Ljubanović (78 – 11m), 5:4 – Lučić (81), 5:5 – Filipović (83), 6:5 – Lučić (88 – ag).

Crveni kartoni: Šutalo (Cibalia, 54), Moravac (Istra 1961, 75).

Sesvete – Varaždin 1:1

Strijelci: 1:0 – Ivančić (51), 1:1 – Blažeković (85).

Osijek – Slaven Belupo 3:1

Strijelci: 1:0 – Alves Pereira Oliveira (3), 2:0 – Knežević (17), 3:0 – Knežević (60), 3:1 – Mladen (87).