Prva HNL juniora: Istra 1961 zaustavila Dinamo

Osijek uz dosta sreće pobijedio u Varaždinu

Odigrano je pet dvoboja drugog kola Prve HNL juniora. U pet odigranih susreta postignuto je 14 pogodaka, od toga 2,8 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Lokomotive, Rijeke i Dugopolja protiv Sesveta, Hrvatskog dragovoljca odnosno Slaven Belupa.

Lokomotiva je na Kajzerici s dva igrača manje pobijedila Sesvete 3:2. U 34. minuti Silvio Goričan doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 73. minuti Bruno Međimorec dobio je izravni crveni karton. Dvije minute kasnije Dominik Barukčić je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. Novo vodstvo domaćinima donio je Nikola Šiško u 79. minuti pogotkom za 2:1. Šest minuta poslije Luka Dajčer povećao je prednost domaćeg sastava na 3:1. U 89. minuti Barukčić je postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 3:2. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vedran Puntar također je dobio izravni crveni karton. Međutim, Sesvećanima to nije pomoglo da dođu do pozitivnog rezultata tako da Lokosi mogu biti zadovoljni jer su upisali drugu pobjedu zaredom.

Rijeka je na igralištu Stjepan Spajić pobijedila Hrvatski dragovoljac 3:1. To je bio dvoboj sa dva obostrana crvena kartona i tri dosuđena kaznena udarca. U 45. minuti Denis Bušnja je s bijele točke doveo goste u vodstvo od 0:1. U 49. minuti Domagoj Babin je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. U 66. minuti domaća momčad ostala je s igračem manje. Marko Crnojević dobio je izravni crveni karton. To isključenje dalo je povod Riječanima koji su minutu kasnije ponovno došli u vodstvo, a strijelac za 1:2 bio je Bušnja iz jedanaesterca. To mu je ujedno bio drugi pogodak na utakmici. U 69. minuti gostujući sastav također je ostao s čovjekom manje. Matija Matulja dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Taj nedostatak nije pomogao Sigećanima jer je u 88. minuti Ivan Biškupović postavio konačnih 1:3.

Dugopolje je na igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš u Koprivnici s igračem više pobijedilo Slaven Belupo 2:1. U 15. minuti Mihael Mlinarić doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 75. minuti Ivan Šušnjara izjednačio je rezultat na 1:1. Sedam minuta poslije Romano Lisjak dobio je izravni crveni karton. Preokret i pobjedu gostima donio je Mislav Glavinić u 88. minuti pogotkom za konačnih 1:2.

Drugo kolo zaključit će Zagreb i Hajduk te Rudeš i Inter 8. rujna.

Rezultati 2. kola Prve HNL juniora:

Varaždin – Osijek 0:2 (Kuprešak 1, Crnčec 90 – ag)

Lokomotiva – Sesvete 3:2 (Goričan 34, Šiško 79, Dajčer 85/Barukčić 75 – 11m, 89)

Istra 1961 – Dinamo 0:0

Hrvatski dragovoljac – Rijeka 1:3 (Babin 49 – 11m/Bušnja 45 – 11m, 67 – 11m, Biškupović 88)

Slaven Belupo – Dugopolje 1:2 (Mlinarić 15/Šušnjara 75, Glavinić 88)