Završena 25. sezona Prve HNL juniora

Prva HNL juniora: Lokomotiva završila trijumfalnu sezonu

Ova sezona Prve HNL juniora pamtit će se po tome da je Lokomotiva osvojila naslov prvaka i postala osmi klub kojem je to uspjelo te da je Varaždin ispao iz društva najboljih

Odigrano je preostalih pet utakmica posljednjeg, 22. kola Prve HNL juniora.

Split i Lokomotiva su na Parku mladeži odigrali 1:1. Već u šestoj minuti Matej Vidović doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Marko Ćelepirović u 65. minuti. Split je, osim što je u sedmoj uzastopnoj utakmici ostao bez pobjede, prekinuo niz od dva poraza zaredom. S druge strane, Lokosi su u osmoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi. Čestitke Lokosima i njihovom treneru Besniku Prengi na sjajnim igrama i osvojenom povijesnom naslovu prvaka.

Varaždin i Osijek su u Varaždinu odigrali bez pogodaka. Varaždinci se opraštaju od društva najboljih, a Osječani su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi.

Rijeka je na stadionu Aldo Drosina pobijedila Istru 1961 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Viktor Svetić u 32. minuti. Puljani su u petoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede.

Slaven Belupo je u Cvetkovcu pobijedio Hrvatski dragovoljac 4:1. Već u sedmoj minuti Tomislav Srbljinović doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 18. minuti Bruno Bogojević povećao je prednost domaćina na 2:0. U 30. minuti Bogojević je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 3:0. U 47. minuti Stjepan Šalić je iz kaznenog udarca smanjio prednost Slaven Belupa na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Roberto Ribić u 69. minuti. Koprivničani su, osim što su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi, upisali treću pobjedu zaredom, dok su Sigećani upisali drugi poraz zaredom.

Inter je u Vinkovcima pobijedio Cibaliju 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Edi Horvat u 79. minuti s bijele točke. Zaprešićani su prekinuli niz od dva poraza zaredom.

Vrijedi podsjetiti da je u ranije odigranom dvoboju Dinamo pobijedio Sesvete 7:0.

Utakmicama posljednjeg, 22. kola završio je drugi krug natjecanja, ali i proljetni dio te je počela ljetna prvenstvena stanka. Nova sezona počet će 26. kolovoza utakmicama 1. kola.

Najbolji strijelac proljetnog dijela prvenstva i ove sezone je Edi Horvat koji je postigao 16 pogodaka.

Vrijedi istaknuti da je Lokomotiva osmi klub koji je osvojio naslov juniorskog prvaka.

Rezultati posljednjeg, 22. kola:

Split – Lokomotiva 1:1

Strijelci: 1:0 – Vidović (6), 1:1 – Ćelepirović (65).

Varaždin – Osijek 0:0

Istra 1961 – Rijeka 0:1

Strijelac: 0:1 – Svetić (32).

Slaven Belupo – Hrvatski dragovoljac 4:1

Strijelci: 1:0 – Srbljinović (7), 2:0 – Bogojević (18), 3:0 – Bogojević (30), 3:1 – Šalić (47 – 11m), 4:1 – Ribić (69).

Cibalia – Inter Zaprešić 0:1

Strijelac: 0:1 – Horvat (79 – 11m).