Rijeku samo teorija ostavlja u borbi za naslov prvaka

Prva HNL juniora: Lokomotiva blizu osvajanja povijesnog naslova prvaka

Lokomotiva je slavila u Vinkovcima, a Rijeka je poražena u Zagrebu, što znači da je utrka za naslov prvaka praktički završena

Odigrano je pet utakmica 20. kola Prve HNL juniora. U ovom kolu trenutačno mogu biti zadovoljni domaćini koji su ostvarili tri pobjede i jedan remi, dok su gosti, uz jedan neriješeni rezultat, upisali jednu pobjedu.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Split 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Stjepan Salapić u 80. minuti iz kaznenog udarca. Osječani su upisali drugu pobjedu zaredom, a Split je u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostao bez pobjede.

Lokomotiva je u Vinkovcima pobijedila Cibaliju 3:0. U prvom poluvremenu postignuta su tri pogotka, dok u drugom nije bilo pogodaka. U 17. minuti Marko Ćelepirović doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 25. minuti Ivan Skansi povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Toni Kolega u 45. minuti. Vinkovčani su upisali drugi poraz zaredom, a Lokosi su, osim što su upisali petu uzastopnu pobjedu, došli na korak od osvajanja povijesnog naslova prvaka.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Rijeku 4:1. Već u petoj minuti Ivan Markota doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 37. minuti Markota je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti domaćeg sastava na 2:0. U 44. minuti Jasmin Čeliković smanjio je prednost Dinama na 2:1. U 83. minuti Mihael Briški ponovno je povećao prednost domaće momčadi na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Ivan Pranjić u 88. minuti s bijele točke. Riječani su prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda i izgledi da osvoje naslov prvaka su samo teoretski.

Slaven Belupo i Sesvete su u Cvetkovcu odigrali neizvjestan i zanimljiv susret. U 20. minuti Bruno Bogojević doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Tri minute poslije Ante Ivančić izjednačio je rezultat na 1:1. U 75. minuti Ivan Dolček ponovno je doveo domaćina u vodstvo od 2:1. Konačnih 2:2 postavio je Marko Novokmet u 89. minuti iz jedanaesterca. Koprivničani su, osim što su u trećoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede, prekinuli niz od dva poraza zaredom, dok su Sesvećani u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi.

Hrvatski dragovoljac je na igralištu Stjepan Spajić nadigrao i uvjerljivo pobijedio Inter. Kod Hrvatskog dragovoljca dva pogotka postigao je Lovre Knežević, a jedan pogodak postigli su Luka Čakarić, Jurica Brdek, Josip Barko i Dominik Krpan. Kod Intera jedini pogodak postigao je Josip Ištuk. Sigećani su, osim što su prekinuli niz od tri poraza zaredom, matematički osigurali ostanak u društvu najboljih.

20. kolo zaključit će Varaždin i Istra 1961 10. svibnja.

Rezultati 20. kola:

Osijek – Split 1:0

Strijelac: 1:0 – Salapić (80 – 11m).

Cibalia – Lokomotiva 0:3

Strijelci: 0:1 – Ćelepirović (17), 0:2 – Skansi (25), 0:3 – Kolega (45).

Dinamo – Rijeka 4:1

Strijelci: 1:0 – Markota (5), 2:0 – Markota (37), 2:1 – Čeliković (44), 3:1 – Briški (83), 4:1 – Pranjić (88 – 11m).

Slaven Belupo – Sesvete 2:2

Strijelci: 1:0 – Bogojević (20), 1:1 – Ivančić (23), 2:1 – Dolček (75), 2:2 – Novokmet (89 – 11m).

Hrvatski dragovoljac – Inter Zaprešić 6:1

Strijelci: 1:0 – Čakarić (4), 2:0 – Knežević (34), 3:0 – Brdek (45), 4:0 – Barko (58), 5:0 – Knežević (68), 5:1 – Ištuk (78), 6:1 – Krpan (85).