Prva HNL juniora: Lokomotiva došla na samo dva boda zaostatka za vodećim Hajdukom, Dinamo nastavio niz bez poraza

Inter uvjerljivo svladao Varaždin, Istra 1961 pobjedom na gostovanju kod Dugopolja prekinula niz od devet uzastopnih utakmica bez pobjede

Odigrano je preostalih šest dvoboja 19. kola Prve HNL juniora. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca, Lokomotive i Slaven Belupa protiv Rudeša, Osijeka odnosno Zagreba te remi na utakmici Rijeka – Dinamo.

Hrvatski dragovoljac je na igralištu SC Rudeš pobijedio Rudeš 1:0. Jedini pogodak za vrijedne bodove Sigećana postigao je Petar Radoš u 45. minuti iz kaznenog udarca.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Osijek 2:1. U 34. minuti Nikola Šiško doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 65. minuti Bruno Zdunić povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Karlo Išasegi u 78. minuti.

Rijeka i Dinamo su na Rujevici odigrali 2:2 i podijelili bodove. Susret je bio neizvjestan i uzbudljiv te je mogao završiti pobjedom obje momčadi. Međutim, čini se kako je neriješeni rezultat na kraju najrealniji ishod ovog derbija kola. Već u šestoj minuti Jasmin Omerović doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 31. minuti Dino Kapitanović izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Edin Julardžija u 64. minuti s bijele točke. Dvije minute kasnije Filip Zrilić postavio je konačnih 2:2.

Slaven Belupo je na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pobijedio Zagreb 1:0. Tri boda Koprivničanima donio je Mihael Mladen u 33. minuti.

Vrijedi podsjetiti kako je u ranije odigranom susretu Hajduk pobijedio Sesvete 5:1.

U sedam odigranih susreta postignuta su 22 pogotka, od toga 3,14 po utakmici.

Rezultati preostalih šest utakmica 19. kola Prve HNL juniora:

Rudeš – Hrvatski dragovoljac 0:1 (Radoš 45 – 11m)

Inter Zaprešić – Varaždin 4:1 (Mi. Benčić 20, 56, Soldo 42, Budimir 47/Dedić 49)

Dugopolje – Istra 1961 0:2 (Paez Gil 41, 44 – 11m)

Rijeka – Dinamo 2:2 (Omerović 6, Zrilić 66/Kapitanović 31, Julardžija 64 – 11m)

Lokomotiva – Osijek 2:1 (Šiško 34, Zdunić 65/Išasegi 78)

Slaven Belupo – Zagreb 1:0 (Mladen 33)