Borba za naslov prvaka i ostanak završena

Prva HNL juniora: Lokomotiva ostvarila povijesni uspjeh

Lokomotiva je odigrala bez pogodaka protiv Dinama i osigurala povijesni naslov prvaka te izborila plasman u Europu, dok se Varaždin definitivno oprostio od ostanka u društvu najboljih

NK Lokomotiva/Foto: nklokomotiva.hr

Odigrane su utakmice 21. kola Prve HNL juniora. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili tri pobjede i jedan remi, dok su gosti, uz jedan neriješeni rezultat, upisali dvije pobjede.

Lokomotiva i Dinamo su na Kajzerici odigrali bez pogodaka. Lokosi su, bez obzira što su prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda, osvojenim bodom ostvarili dva velika uspjeha: Osigurali su povijesni naslov prvaka i plasirali se u 1. kolo kvalifikacija juniorske nogometne Lige prvaka. Igrači trenera Besnika Prenge su na proljeće nastavili sa sjajnim igrama iz jeseni i ovaj naslov im je nagrada za sve ono što su tijekom ove sezone radili. S druge strane, Zagrepčani su u drugoj utakmici zaredom ostali neporaženi, ali to im je slaba utjeha jer nisu uspjeli obraniti naslov prvaka.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Istru 1961 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Kristijan Sabolović u 48. minuti. Osječani su u trećoj uzastopnoj utakmici kod kuće upisali treću pobjedu zaredom, dok su Puljani u trećoj utakmici zaredom ostali bez pobjede.

Hrvatski dragovoljac je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Varaždin 4:0. U 18. minuti Dario Vizinger doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 33. minuti Lovre Knežević povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Tri minute kasnije Vizinger je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je također svojim drugim pogotkom na utakmici Knežević u 47. minuti. Sigećani su upisali drugu pobjedu zaredom, a Varaždinci su, osim što su upisali drugi poraz zaredom, matematički ispali iz društva najboljih.

Cibalia je na igralištu Sv. Josipa Radnika pobijedila Sesvete 4:0. U 11. minuti Kristijan Augustinović doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 56. minuti Augustinović je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti gostujućeg sastava na 0:2. U 73. minuti Marko Mlakić zabio je za 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Kristijanov prezimenjak Marko u 83. minuti. Sesvećani su prekinuli niz od četiri uzastopne utakmice bez poraza, a Vinkovčani od dva poraza zaredom.

Slaven Belupo je u Zaprešiću pobijedio Inter 3:2. Zaprešićani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0, ali Koprivničani su na kraju okrenuli utakmicu i osvojili tri boda. U 14. minuti Jerko Zadro doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 25. minuti Josip Ištuk povećao je prednost domaćina na 2:0. U 56. minuti Kristijan Bistrović smanjio je prednost Intera na 2:1. U 75. minuti Romano Lisjak izjednačio je rezultat na 2:2. Preokret i pobjedu Slaven Belupu donio je Bruno Bogojević u 88. minuti pogotkom za konačnih 2:3. Inter je upisao drugi uzastopni poraz, dok je Slaven Belupo u drugoj utakmici zaredom ostao neporažen.

Rijeka je na igralištu Robert Komen pobijedila Split 4:1. U 14. minuti Miroslav Iličić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 22. minuti Emanuel Črnko povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 47. minuti Antonio Samac smanjio je prednost Rijeke na 2:1. U 77. minuti Matej Šantek je iz kaznenog udarca ponovno povećao prednost domaće momčadi na 3:1. Dvije minute poslije Iličić je svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačnih 4:1. Split je, osim što je u šestoj uzastopnoj utakmici ostao bez pobjede, upisao drugi poraz zaredom.

Rezultati 21. kola:

Lokomotiva – Dinamo 0:0

Osijek – Istra 1961 1:0

Strijelac: 1:0 – Sabolović (48).

Hrvatski dragovoljac – Varaždin 4:0

Strijelci: 1:0 – Vizinger (18), 2:0 – Knežević (33), 3:0 – Vizinger (36), 4:0 – Knežević (47).

Sesvete – Cibalia 0:4

Strijelci: 0:1 – K. Augustinović (11), 0:2 – K. Augustinović (56), 0:3 – Mlakić (73), 0:4 – M. Augustinović (83).

Inter Zaprešić – Slaven Belupo 2:3

Strijelci: 1:0 – Zadro (14), 2:0 – Ištuk (25), 2:1 – Bistrović (56), 2:2 – Lisjak (75), 2:3 – Bogojević (88).

Rijeka – Split 4:1

Strijelci: 1:0 – Iličić (14), 2:0 – Črnko (22), 2:1 – Samac (47), 3:1 – Šantek (77 – 11m), 4:1 – Iličić (79).