Prva HNL juniora: Lokomotiva preuzela vodstvo na prvenstvenoj ljestvici, Hajduk nadigrao Rijeku u derbiju kola

Varaždin došao do važna tri boda protiv posljednjeg Zagreba

Odigrani su dvoboji 12. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuta su 22 pogotka, od toga 3,14 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Intera, Lokomotive, Dinama i Slaven Belupa protiv Dugopolja, Rudeša, Hrvatskog dragovoljca odnosno Osijeka.

Inter je na igralištu Hrvatskih vitezova s igračem manje pobijedio Dugopolje 3:2. Zaprešićani su u prvih pola sata imali vodstvo od 2:0 pogocima Mihaela Šinka i Nikole Solde. U 60. minuti Juraj Ljubić postigao je pogodak za 3:0 i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Dugopoljci su uspjeli smanjiti rezultat preko Ivana Šušnjare u 78. minuti i Tomislava Dadića u drugoj minuti sudačke nadoknade. U trećoj minuti sudačke nadoknade Mihael Benčić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Dugopolju to nije pomoglo da dođe do pozitivnog rezultata tako da su bodovi otišli put Zaprešića.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Rudeš 2:0. Oba pogotka za tri boda Lokosa postigao je Vedran Puntar u 49. i 83. minuti.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Hrvatski dragovoljac 3:2. Već u šestoj minuti Dino Kapitanović doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Luka Pavlak povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. U 23. minuti Nikola Šprajcer smanjio je prednost Modrih na 2:1. U 47. minuti Kapitanović je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za novo povećanje prednosti domaće momčadi na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Adrijano Roček u 78. minuti.

Slaven Belupo je na igralištu ŠRC Ante Gotovina pobijedio Osijek 2:0. Pogotke za tri boda Koprivničana postigli su Davor Sinjaković u 35. i Luka Liklin u 81. minuti.

Rezultati 12. kola Prve HNL juniora:

Dugopolje – Inter Zaprešić 2:3 (Šušnjara 78, Dadić 90+2/Šinko 24, Soldo 28, Ljubić 60)

Lokomotiva – Rudeš 2:0 (Puntar 49, 83)

Dinamo – Hrvatski dragovoljac 3:2 (Kapitanović 6, 47, Pavlak 8/Šprajcer 23, Roček 78)

Zagreb – Varaždin 0:3 (Golub 56, Petrinec 66, Crnčec 72)

Osijek – Slaven Belupo 0:2 (Sinjaković 35, Liklin 81)

Istra 1961 – Sesvete 1:1 (Dujmović 44/Brigić 90)

Rijeka – Hajduk 0:3 (Tolaj 19, Čuić 29, Nikl 90+3)