Sesvete s igračem manje osvojile bod

Prva HNL juniora: Osijek iznenadio branitelja naslova Lokomotivu

Odigrane su četiri utakmice petog kola Prve HNL juniora. U ovom kolu trenutačno mogu biti zadovoljni gosti koji su upisali dvije pobjede i jedan remi, dok su domaćini, uz jedan neriješeni rezultat, upisali jednu pobjedu.

Rudeš je u Cvetkovcu pobijedio Slaven Belupo 3:1. U 28. minuti Josip Ištuk doveo je goste u vodstvo od 0:1. Rudeš je nakon 388 natjecateljskih minuta postigao povijesni pogodak u društvu najboljih. U 51. minuti Frane Vidović povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. U 75. minuti Matej Resler smanjio je prednost Rudeša na 1:2. Pet minuta kasnije Filip Sučić donio je premijernu pobjedu Rudešanima postavivši konačnih 1:3.

Lokomotiva i Osijek su na Kajzerici odigrali derbi kola u kojem su Osječani pobijedili 2:1. U 12. minuti Ivan Durdov doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 59. minuti Luka Hujber izjednačio je rezultat na 1:1. Pobjedu gostima donio je Josip Sušić u 82. minuti pogotkom za konačnih 1:2.

Inter je u Zaprešiću pobijedio Istru 1961 1:0 pogotkom Luke Batine već u šestoj minuti iz kaznenog udarca.

Cibalia i Sesvete su u Vinkovcima odigrali solidan dvoboj u kojem su Sesvećani s igračem manje osvojili bod. U 26. minuti Filip Jovičević doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 57. minuti njegov imenjak Šušković Jakopac dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Vinkovčani su to iskoristili i u 62. minuti izjednačili, a strijelac za konačnih 1:1 bio je Marko Mlakić.

Peto kolo zaključit će Rijeka i Hrvatski dragovoljac u utorak te Hajduk i Dinamo 2. prosinca.

Rezultati 5. kola:

Slaven Belupo – Rudeš 1:3

Strijelci: 0:1 – Ištuk (28), 0:2 – Vidović (51), 1:2 – Resler (75), 1:3 – Sučić (80).

Lokomotiva – Osijek 1:2

Strijelci: 0:1 – Durdov (12), 1:1 – Hujber (59), 1:2 – Sušić (82).

Inter Zaprešić – Istra 1961 1:0

Strijelac: 1:0 – Batina (6 – 11m).

Cibalia – Sesvete 1:1

Strijelci: 0:1 – Jovičević (26), 1:1 – Mlakić (62).

Crveni karton: Šušković Jakopac (Sesvete, 57).