Prva HNL juniora: Osijek pobijedio Rijeku

Lokomotiva, Osijek, Dinamo i Slaven Belupo neporaženi, Sesvete, Rudeš i Hrvatski dragovoljac bez pobjede

hntv.hr

Odigrane su utakmice četvrtog kola Prve HNL juniora. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti koji su ostvarili četiri pobjede, dok su domaćini upisali dvije pobjede. U šest odigranih utakmica postignuto je 19 pogodaka, od toga 3,17 po utakmici.

Slaven Belupo je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:0. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 49. minuti Mihael Mladen doveo je goste u vodstvo od 0:1. Konačnih 0:2 postavio je Ivan Nikšić u 60. minuti.

Inter je na gostovanju kod Sesveta pobijedio 3:1. U 12. minuti Dominik Rešetar doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 34. minuti Filip Šušković Jakopac izjednačio je rezultat na 1:1. Novu prednost Divu iz predgrađa donio je Gojko Gadže u 54. minuti pogotkom za 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Mislav Matija Maršić u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Osijek je na igralištu ŠRC Ante Gotovina pobijedio Rijeku 1:0 pogotkom Tomislava Soldića u 17. minuti.

Dinamo je na Maksimiru s igračem više pobijedio Cibaliju 3:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u drugom postignuta su tri pogotka. Ključni trenutak susreta dogodio se u 48. minuti kada su Vinkovčani ostali s igračem manje. Tomislav Adžaga dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. U 64. minuti Roko Baturina doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 78. minuti Tomislav Knežević povećao je prednost Modrih na 2:0. Dvije minute kasnije Adrian Blečić je iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:0.

U susretu dva nova prvoligaša Hajduk je na igralištu SC Rudeš pobijedio Rudeš 4:0. Hat–trick postigao je Jurica Bajić, a jedan pogodak postigao je Karlo Vidović.

Lokomotiva je na igralištu Arena Hospitality Group broj 7 u Medulinu pobijedila Istru 1961 3:2. Već u sedmoj minuti Ivan Skansi je s bijele točke doveo gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 21. minuti Edi Vinogradac povećao je prednost gostiju na 0:2. U 35. minuti Elvis Trešnjić smanjio je prednost Lokosa na 1:2. U 58. minuti Vice Miljanić izjednačio je rezultat na 2:2. Konačnih 2:3 postavio je Giulijano Pierobon u 80. minuti.

Rezultati 4. kola:

Hrvatski dragovoljac – Slaven Belupo 0:2

Strijelci: 0:1 – Mladen (49), 0:2 – Nikšić (60).

Sesvete – Inter Zaprešić 1:3

Strijelci: 0:1 – Rešetar (12), 1:1 – Šušković Jakopac (34), 1:2 – Gadže (54), 1:3 – Maršić (90+3).

Osijek – Rijeka 1:0

Strijelac: 1:0 – Soldić (17).

Dinamo – Cibalia 3:0

Strijelci: 1:0 – Baturina (64), 2:0 – Knežević (78), 3:0 – Blečić (80 – 11m).

Crveni karton: Adžaga (Cibalia, 48).

Rudeš – Hajduk 0:4

Strijelci: 0:1 – Bajić (43), 0:2 – Bajić (50), 0:3 – Bajić (83), 0:4 – Vidović (87).

Istra 1961 – Lokomotiva 2:3

Strijelci: 0:1 – Skansi (7 – 11m), 0:2 – Vinogradac (21), 1:2 – Trešnjić (35), 2:2 – Miljanić (58), 2:3 – Pierobon (80).