Prva HNL juniora: Počinje nova sezona

Utakmicom LokomotivaRudeš na Kajzerici starta nova sezona Prve HNL juniora. Ovo je 26. i treća uzastopna povratnička sezona. Podsjetnik, u sezoni 2014./15. Prva HNL juniora nije se igrala jer se juniorsko prvenstvo održavalo po regionalnim središtima sa završnicom prvaka, a od te sezone juniori više ne igraju paralelno s kadetima jer su ih zamijenili pioniri. Sezonu kasnije se vratila, ali bez Hajduka koji je odustao zbog druge momčadi (Hajduk II) koja je očigledno bila pun pogodak, jer tada nije imao igrače koji bi paralelno mogli igrati i juniorsku ligu i Treću HNL Jug. Međutim, momčad s Poljuda je u kvalifikacijama za popunu Prve HNL juniora osvojila prvo mjesto i izborila povratak u društvo najboljih.

Prošle sezone borba za naslov prvaka nije bila neizvjesna. Lokosi su pod vodstvom Besnika Prenge odigrali odlično te su ispred Rijeke i Dinama zasluženo osvojili povijesni naslov prvaka, koji im je donio plasman u prvo kolo kvalifikacija juniorske nogometne Lige prvaka. Međutim, Prenga je nakon smjene, za koju očito nije imao pojma, otišao u Lučko, a naslijedio ga je Jerko Leko, koji je godinu dana bio pomoćnik u prvoj momčadi kluba s Kajzerice.

Iz Prve HNL juniora ispao je Varaždin, koji je prošlu sezonu završio na posljednjem, 12. mjestu. Zanimljivo, Split, koji je prošle sezone bio šesti, odustao je od natjecanja, a umjesto njega ušao je Rudeš bez obzira što je kvalifikacije završio na drugom mjestu i ostao bez plasmana u elitni razred.

Vrijedi podsjetiti na naslove prvaka: Dinamo ima osam naslova, Hajduk šest, Varteks, Osijek i Rijeka tri, a Zagreb, Split i Lokomotiva jedan naslov.