Prva HNL juniora: Rijeka vodeća, Hajduk uvjerljiv protiv Rudeša

Istra 1961 iznenadila Osijek

Odigrani su dvoboji trećeg kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuta su 22 pogotka, od toga 3,14 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Slaven Belupa, Dinama i Hrvatskog dragovoljca protiv Intera, Zagreba odnosno Dugopolja te remi na utakmici Lokomotiva – Varaždin.

Lokomotiva i Varaždin su na Kajzerici odigrali neizvjestan i uzbudljiv dvoboj. U 40. minuti Daniel Radeljić je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo od 0:1. U 79. minuti Luka Viduka izjednačio je rezultat na 1:1. Minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje. Mislav Matić dobio je izravni crveni karton. Novo vodstvo gostima donio je Sven Golub u 87. minuti pogotkom za 1:2. U istoj minuti Varaždinci su također ostali s čovjekom manje. Vlatko Kojić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Konačnih 2:2 postavio je Gabriel Groznica u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Slaven Belupo je u Zaprešiću pobijedio Inter 2:0. Pogotke za tri boda postigli su Mihael Mlinarić u 43. i Davor Sinjaković u 48. minuti.

Dinamo je na stadionu Hitrec – Kacian pobijedio Zagreb 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 63. minuti Dominik Rešetar doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Šest minuta poslije Luka Tramontana izjednačio je rezultat na 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Sergej Dojčinović u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski dragovoljac je na stadionu Hrvatskih vitezova pobijedio Dugopolje 1:0 pogotkom Josipa Kesića u 22. minuti.

Rezultati 3. kola Prve HNL juniora:

Osijek – Istra 1961 0:2 (Šverko 9, Burić 42)

Lokomotiva – Varaždin 2:2 (Viduka 79, Groznica 90+1/Radeljić 40 – 11m, Golub 87)

Inter Zaprešić – Slaven Belupo 0:2 (Mlinarić 43, Sinjaković 48)

Dinamo – Zagreb 2:1 (Rešetar 63, Dojčinović 90+2/Tramontana 69)

Rijeka – Sesvete 2:0 (Svetić 13, Kurbaša 42)

Hajduk – Rudeš 8:0 (Bajić 2, 19, 39, Martinović 6, Šarić 27, 28, Čuić 42, Kosić 55 – 11m)

Dugopolje – Hrvatski dragovoljac 0:1 (Kesić 22)