Odlična vijest za Lokomotivu

Prva HNL juniora: Sesvete do pobjede protiv Rijeke

Sesvete su pobijedile Rijeku i pomogle Lokomotivi da dođe do povijesnog naslova prvaka

U posljednjem dvoboju 15. kola Prve HNL juniora Sesvete su na igralištu Robert Komen pobijedile Rijeku 2:1. Sesvećani su odigrali odličnu utakmicu, bili su spretniji i zasluženo odnose tri boda.

Već u sedmoj minuti Ante Ivančić doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 84. minuti Mislav Mikulić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Konačnih 1:2 postavio je Luka Mikulica u drugoj minuti sudačke nadoknade. Rijeka je prekinula niz od pet uzastopnih pobjeda, a Sesvete su, osim što su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostale neporažene, upisale drugu pobjedu zaredom.

Rezultat posljednje utakmice 15. kola:

Rijeka – Sesvete 1:2

Strijelci: 0:1 – Ivančić (7), 0:2 – Mikulić (84), 1:2 – Mikulica (90+2).

Ostali rezultati 15. kola: Istra 1961 – Hrvatski dragovoljac 1:2 (Urošević 31/ Hajster 11, Knežević 17), Inter Zaprešić – Osijek 1:5 (Horvat 66/ Knežević 42, 75, Špoljarić 50, 79, 81), Dinamo – Cibalia 0:0, Lokomotiva – Varaždin 1:0 (Skansi 89), Split – Slaven Belupo 2:1 (Vidović 11, 80 – 11m/ Bistrović 86 – 11m).