Prva HNL juniora: Slaven Belupo iznenadio Hajduk

Rijeka je s igračem više i uz pomoć sudaca, koji su dosudili dva nepostojeća kaznena udarca, pobijedila Istru 1961

Odigrane su utakmice trećeg kola Prve HNL juniora. U ovom kolu zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili četiri pobjede, dok su gosti upisali dvije pobjede. U šest odigranih utakmica postignuta su 22 pogotka, od toga 3,67 po utakmici.

Rijeka je na igralištu Robert Komen s igračem više i uz pomoć sudaca pobijedila Istru 1961 2:1. U 12. minuti Vice Miljanić doveo je goste u vodstvo od 0:1. Kada se činilo da će Puljani doći do pobjede i tri boda, u samoj završnici dvoboja dosuđena su dva nepostojeća kaznena udarca. Prvi je dosuđen u 88. minuti, iz kojeg je Dino Dukađin izjednačio rezultat na 1:1. Minutu kasnije Dean Moravac dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. U prvoj minuti sudačke nadoknade dosuđen je drugi kazneni udarac koji je Riječanima donio preokret, pobjedu i tri boda. Strijelac za konačnih 2:1 bio je Dukađin, koji je ujedno postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Sesvete 2:0. Već u šestoj minuti Lirim Kastrati doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Silvio Goričan u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je u Zaprešiću nadigrao i uvjerljivo pobijedio Inter. Kod Dinama dva pogotka postigao je Antonio Marin, a jedan pogodak postigli su Ilija Bagarić, Tomislav Knežević i Matija Malekinušić. Kod Intera jedini pogodak postigao je Josip Ištuk.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Hrvatski dragovoljac 4:1. U desetoj minuti Albert Buqaj je s bijele točke doveo Sigećane u vodstvo od 0:1. U 20. minuti Tomislav Bliznac izjednačio je rezultat na 1:1. U 35. minuti Denis Prenkpalaj je iz kaznenog udarca donio preokret i vodstvo domaćem sastavu od 2:1. U 53. minuti Ivan Durdov povećao je prednost Osječana na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Boško Šutalo u 66. minuti.

Cibalia je u Vinkovcima pobijedila Rudeš 1:0 pogotkom Dominika Dogana u 18. minuti.

Slaven Belupo je na Poljudu pobijedio Hajduk 3:2. U 13. minuti Matej Resler doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 21. minuti Mihael Mladen povećao je prednost Koprivničana na 0:2. U 34. minuti Michele Šego smanjio je prednost gostiju na 1:2. U 77. minuti Mihael Mlinarić ponovno je povećao prednost Slaven Belupa na 1:3. Konačnih 2:3 postavio je Dino Skorup u 87. minuti iz kaznenog udarca.

Rezultati 3. kola:

Rijeka – Istra 1961 2:1

Strijelci: 0:1 – Miljanić (12), 1:1 – Dukađin (88 – 11m), 2:1 – Dukađin (90+1 – 11m).

Crveni karton: De. Moravac (Istra 1961, 89).

Lokomotiva – Sesvete 2:0

Strijelci: 1:0 – Kastrati (6), 2:0 – Goričan (90+3).

Inter Zaprešić – Dinamo 1:5

Strijelci: 0:1 – Marin (16), 0:2 – Bagarić (42), 0:3 – Marin (45), 1:3 – Ištuk (48), 1:4 – Knežević (66), 1:5 – Malekinušić (86).

Osijek – Hrvatski dragovoljac 4:1

Strijelci: 0:1 – Buqaj (10 – 11m), 1:1 – Bliznac (20), 2:1 – Prenkpalaj (35 – 11m), 3:1 – Durdov (53), 4:1 – Šutalo (66).

Cibalia – Rudeš 1:0

Strijelac: 1:0 – Dogan (18).

Hajduk – Slaven Belupo 2:3

Strijelci: 0:1 – Resler (13), 0:2 – Mladen (21), 1:2 – Šego (34), 1:3 – Mlinarić (77), 2:3 – Skorup (87 – 11m).