Lokomotiva i Dinamo rutinski do pobjede

Prva HNL juniora: Slaven Belupo pobijedio Rijeku

Lokomotiva i Dinamo pobijedili su Hrvatski dragovoljac odnosno Sesvete, dok je Slaven Belupo s igračem više iznenadio Rijeku

Slaven Belupo/ Foto: nkslavenbelupo.hr

Odigrane su četiri utakmice Prve HNL juniora. Zadovoljni mogu biti domaćini koji su ostvarili dvije pobjede i jedan remi, dok su gosti, uz jedan neriješeni rezultat, upisali jednu pobjedu.

U posljednja dva dvoboja 18. kola Lokomotiva je na igralištu Stjepan Spajić pobijedila Hrvatski dragovoljac 4:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u drugom postignuta su četiri pogotka. U 48. minuti Edi Vinogradac doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 64. minuti Marko Ćelepirović povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Dvije minute kasnije Toni Kolega zabio je za 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Luka Brekalo u 88. minuti. Sigećani su prekinuli niz od dvije pobjede zaredom, dok su Lokosi u sedmoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi.

Slaven Belupo je u Cvetkovcu s igračem više pobijedio Rijeku 2:1. Već u osmoj minuti Bruno Bogojević doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 75. minuti Dino Dukađin izjednačio je rezultat na 1:1. Četiri minute poslije Kristijan Bistrović je iz kaznenog udarca postavio konačnih 2:1. U 88. minuti Antonio Lebar dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton. Koprivničani su u trećoj utakmici zaredom ostali neporaženi.

U posljednjem susretu 20. kola Varaždin i Istra 1961 su u Varaždinu odigrali 1:1. U 27. minuti Damjan Novko doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Viktor Marić u 72. minuti. Varaždinci su prekinuli niz od dva poraza, a Puljani su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede.

U prvoj utakmici posljednjeg, 22. kola Dinamo je na Maksimiru nadigrao i uvjerljivo pobijedio Sesvete. Dva pogotka postigli su Dario Špikić i Tomislav Knežević, a jedan pogodak postigli su Adrian Zenko, Tomas Dadić i Mato Stanić. Zagrepčani su u trećoj utakmici zaredom ostali neporaženi, a Sesvećani su, osim što su u trećoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede, upisali drugi poraz zaredom.

Rezultati:

18. kolo:

Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva 0:4

Strijelci: 0:1 – Vinogradac (48), 0:2 – Ćelepirović (64), 0:3 – Kolega (66), 0:4 – Brekalo (88).

Slaven Belupo – Rijeka 2:1

Strijelci: 1:0 – Bogojević (8), 1:1 – Dukađin (75), 2:1 – Bistrović (79 – 11m).

Crveni karton: Lebar (Rijeka, 88).

20. kolo:

Varaždin – Istra 1961 1:1

Strijelci: 1:0 – Novko (27), 1:1 – Marić (72).

Posljednje, 22. kolo:

Dinamo – Sesvete 7:0

Strijelci: 1:0 – Zenko (13), 2:0 – Špikić (44), 3:0 – Knežević (54), 4:0 – Knežević (60), 5:0 – Dadić (64), 6:0 – Špikić (72), 7:0 – Stanić (82).