Prva HNL juniora: Varaždin iznenadio Rijeku

Ovim porazom Rijeka se udaljila od borbe za naslov prvaka

U pretposljednjem susretu 17. kola Prve HNL juniora Varaždin je na Rujevici pobijedio Rijeku 2:1 i tako uzvratio za uvjerljiv poraz od 6:0 u prvom dijelu sezone. Varaždinci su odigrali sjajan susret, bili su spretniji i posve zasluženo odnose vrijedna tri boda koja mu, po svemu sudeći, donose ostanak u društvu najboljih.

U 45. minuti Sven Golub doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 68. minuti Antonio Dedić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. Konačnih 1:2 postavio je Ivan Lozić u 90. minuti iz kaznenog udarca. Rijeka je prekinula dva uspješna niza: Pet uzastopnih utakmica bez poraza i četiri pobjede zaredom. S druge strane, Varaždin je nastavio s odličnim igrama ovog proljeća. U četvrtom uzastopnom dvoboju ostao je neporažen.

Vrijedi podsjetiti kako se u posljednjoj utakmici ovog kola sastaju Osijek i Dinamo. Taj meč na rasporedu je 8. svibnja.

Rezultat pretposljednje utakmice 17. kola Prve HNL juniora:

Rijeka – Varaždin 1:2 (Lozić 90 – 11m/Golub 45, Dedić 68)

Ostali rezultati 17. kola:

Rudeš – Zagreb 3:0 (Skansi 45, 66, Lojber 78)

Lokomotiva – Istra 1961 2:0 (Tuci 34, Mehmetllari 50)

Hajduk – Slaven Belupo 3:0 (Šarić 67, Buble 89, Jenjić 90+2 – 11m)

Inter Zaprešić – Hrvatski dragovoljac 2:2 (Soldo 66, Nekić 90+2/Radoš 6 – 11m, Mrčela 90+4)

Sesvete – Dugopolje 0:0