Inter osvojio možda ključan bod za ostanak u društvu najboljih

Prva HNL juniora: Varaždin na pragu ispadanja iz društva najboljih

Varaždin i Inter odigrali su bez pogodaka protiv Splita odnosno Sesveta, što znači da su Zaprešićani blizu ostanka, a Varaždinci ispadanja

NK Varaždin/ Foto: nk-varazdin.hr

Odigrane su četiri utakmice 18. kola Prve HNL juniora. U ovom kolu trenutačno mogu biti zadovoljni domaćini koji su ostvarili dvije pobjede i dva remija, dok gosti, uz dva neriješena rezultata, nisu upisali pobjedu.

Varaždin i Split u Varaždinu te Inter i Sesvete u Zaprešiću odigrali su bez pogodaka. Varaždinci su u trećoj utakmici zaredom ostali neporaženi, a Split je ostao bez pobjede. Zaprešićani su prekinuli niz od četiri poraza, dok su Sesvećani povezali dva pozitivna rezultata.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Istru 1961 3:1. U 19. minuti Mario Ćuže doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Tri minute kasnije Tomislav Knežević povećao je prednost Dinama na 2:0. U 56. minuti Viktor Marić smanjio je prednost domaćeg sastava na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Ivan Pranjić u 75. minuti iz kaznenog udarca. Zagrepčani su upisali drugu pobjedu zaredom.

Cibalia je u Vinkovcima pobijedila Osijek 3:2. U 15. minuti Zvonimir Filipović doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 45. minuti Luka Lučić povećao je prednost domaćina na 2:0. U 78. minuti Mateo Barukčić smanjio je prednost Cibalije na 2:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade Ivan Ikić je s bijele točke izjednačio rezultat na 2:2. Pobjedu Cibaliji donio je Petar Duje Berač u drugoj minuti sudačke nadoknade pogotkom za konačnih 3:2. Vinkovčani su se iskupili za poraz od Istre 1961 u prošlom kolu, a Osječani su prekinuli niz od tri pobjede.

18. kolo zaključit će Hrvatski dragovoljac i Lokomotiva 9. te Slaven Belupo i Rijeka 10. svibnja.

Rezultati 18. kola:

Varaždin – Split 0:0

Inter Zaprešić – Sesvete 0:0

Dinamo – Istra 1961 3:1

Strijelci: 1:0 – Ćuže (19), 2:0 – Knežević (22), 2:1 – Marić (56), 3:1 – Pranjić (75 – 11m).

Cibalia – Osijek 3:2

Strijelci: 1:0 – Filipović (15), 2:0 – Lučić (45), 2:1 – Barukčić (78), 2:2 – Ikić (90+1 – 11m), 3:2 – Berač (90+2).