Lokomotiva i Rijeka nastavljaju borbu za naslov prvaka

Prva HNL juniori: Varaždin s igračem više zaustavio Dinamo

Lokomotiva i Rijeka slavili su u Sesvetama i Zaprešiću, dok je Dinamo na gostovanju kod Varaždina odigrao bez pogodaka i imao igrača manje te je praktički izgubio utrku za naslovom

NK Varaždin/ Foto: Wikipedia

Odigrane su utakmice 16. kola Prve HNL juniori. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti, koji su ostvarili tri pobjede i dva remija, dok su domaćini, uz dva neriješena rezultata, upisali jednu pobjedu.

Slaven Belupo je u Cvetkovcu pobijedio Istru 1961 3:2. Farmaceuti su u 51. minuti imali vodstvo od 2:0 pogocima Mihaela Mladena i Ivana Nikšića. U 67. minuti Mladen je postigao svoj drugi pogodak na utakmici i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Puljani su uspjeli smanjiti rezultat preko Marka Čoraka u 80. minuti i Filipa Hlevnjaka, koji je šest minuta kasnije postigao autogol, ali bodovi su ipak ostali Koprivničanima. Istra 1961 upisala je drugi poraz zaredom.

Lokomotiva je na igralištu Sv. Josipa Radnika pobijedila Sesvete 3:2. Već u petoj minuti Domagoj Prpić doveo je goste u vodstvo od 0:1. Četiri minute kasnije Prpić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti gostujućeg sastava na 0:2. U 30. minuti Amir Kahrimanović smanjio je prednost Lokomotive na 1:2. Dvije minute poslije Dominik Drmić je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 2:2. Konačnih 2:3 postavio je Nikola Krajinović u 72. minuti. Sesvećani su prekinuli niz od šest uzastopnih utakmica bez poraza, dok su Lokosi upisali drugu pobjedu zaredom.

Cibalia i Split su u Vinkovcima odigrali solidan dvoboj. U 29. minuti Antonio Ćurić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 80. minuti Denny Valentić-Bara izjednačio je na, pokazalo se, konačnih 1:1. Vinkovčani su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi, a Split u trećoj.

Rijeka je u Zaprešiću pobijedila Inter 3:1. U 16. minuti Matej Šantek doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 27. minuti njegov imenjak Vuk povećao je prednost gostiju na 0:2. U 51. minuti Luka Tuđen smanjio je prednost Rijeke na 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Antun Svetić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Zaprešićani su upisali treći poraz zaredom, a Riječani su, osim što su upisali treću uzastopnu pobjedu, u sedmoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi.

Osijek je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:0. Pogotke za tri boda postigli su Robert Mišković u 44. i Lovro Anić u 80. minuti. Osječani su, osim što su u trećoj utakmici zaredom ostali neporaženi, upisali drugu pobjedu zaredom.

Varaždin i Dinamo su u Varaždinu odigrali bez pogodaka. Od 65. minute domaćini su imali igrača više. Vladimir Oršolić dobio je izravni crveni karton zbog povlačenja protivničkog igrača u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Međutim, to nisu uspjeli iskoristiti za iznenađenje i osvajanje tri boda koja bi im donijela eventualni priključak za 11. mjesto, posljednje koje osigurava ostanak, ali prekinuli su niz od sedam uzastopnih poraza. S druge strane, Zagrepčani su u trećoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede.

Rezultati 16. kola:

Slaven Belupo – Istra 1961 3:2

Strijelci: 1:0 – Mladen (31), 2:0 – Nikšić (51), 3:0 – Mladen (67), 3:1 – Čorak (80), 3:2 – Hlevnjak (86 – ag).

Sesvete – Lokomotiva 2:3

Strijelci: 0:1 – Prpić (5), 0:2 – Prpić (9), 1:2 – Kahrimanović (30), 2:2 – Drmić (32 – 11m), 2:3 – Krajinović (72).

Cibalia – Split 1:1

Strijelci: 0:1 – Ćurić (29), 1:1 – Valentić-Bara (80).

Inter Zaprešić – Rijeka 1:3

Strijelci: 0:1 – Šantek (16), 0:2 – Vuk (27), 1:2 – Tuđen (51), 1:3 – Svetić (90+4).

Hrvatski dragovoljac – Osijek 0:2

Strijelci: 0:1 – Mišković (44), 0:2 – Anić (80).

Varaždin – Dinamo 0:0

Crveni karton: Oršolić (Dinamo, 65).