PRVA HNL: MODRI U TEŠKIM VREMENSKIM UVJETIMA STIGLI DO NOVA TRI BODA

Foto : facebook.com/dinamo

Inter Zaprešić je na domaćem terenu odigrao susret 9. kola Prve HNL protiv zagrebačkog Dinama. Modri su pred malobrojnom publikom i u teškim vremenskim uvjetima svladali ”Diva iz predgrađa” i upisali nova tri boda. Već u 3. minuti susreta Angelo Henriquez svladao je domaćeg vratara i doveo Dinamo u vodstvo. U
12. minuti lopta je prolaskom kroz gužvu i domaćih i gostujućih igrača ponovno završila u Interovoj mreži. Prednost gostujuće momčadi povisio je, zasad najbolji Dinamov strijelac, Hillal Soudani. U 14. minuti Inter je iz slobodnog udarca imao prvu značajniju priliku ugrožavanja Dinamovog gola, no lopta je ipak završila u sigurnim rukama Dominika Livakovića. Ponovni Interov pokušaj smanjivanja razlike bio je u 24. minuti kada je Interov veznjak Igor Postonjski poslao loptu prema Dinamovom golu. Vratar Modrih se ponovno nalazio na pravom mjestu i lopta je završila u njegovim rukama. U 31. minuti kapetan Žutih, Tomislav Šarić, uspio je smanjiti prednost gostiju na 1:2, a tim je rezultatom i zaključeno prvo poluvrijeme. Deset minuta nakon početka drugog poluvremena, u 55. minuti susreta, nakon ubačaja kapetana Modrih, Domagoja Antolića iz kornera, Tongo Doumbia udarcem glavom ”pospremio” je loptu u mrežu domaćeg sastava. Vratio je Modrima dva gola prednosti i postavio, ispostavilo se, konačan rezultat, 1:3.

Zbog sve lošijeg vremena i uvjeta na terenu, Inter je tijekom drugog poluvremena sve više tražio priliku za prekid i pokušaj slanja lopte prema gostujućim vratima iz slobodnih udaraca. Od 55. minute Dinamo nije imao značajnijih situacija za ugrožavanje domaćeg gola, rješenje su tražili visokim ubacivanjima prema Leškoviću.
Bez obzira na ishod ovoga dvoboja, Dinamo bi se zadržao na vrhu tablice, a konačni poredak na tablici otkriti ćemo nakon odigravanja posljednje dvije utakmice 9. kola. Podsjetimo, u nedjelju, 17.9. u 17 sati, Hajduk dočekuje Rijeku, a od 19 sati Istra će gostovati kod Rudeša.

NK Inter Zaprešić – GNK Dinamo Zagreb 1:3
Strijelci: 0-1 Henriquez (3), 0-2 Soudani (12), 1-2 Šarić (31), 1-3 Doumbia (55)
Inter: Santini – Dalić, Grgić, Komorski – Bosec, Postonjski (od 75. Haramustek), Mazalović, Šarić,
Mamić – Rak (od 61. Blažević) – Andrić (od 87. Bencun)
Dinamo: Livaković – Sosa, Benković, Sigali, Stojanović – Doumbia – Olmo (od 73. Lešković), Antolić,
Moro, Soudani (od 85. Gojak) – Henriquez (od 64. Rrahmani)