Prva HNL: Osijek nakon preokreta slavio protiv Hajduka 2:1

U osmom kolu Hrvatski Telekom Prve HNL Osijek je na Gradskom vrtu odigrao utakmicu protiv Hajduka i pobijedio 2:1. Utakmica je u prvoj polovici prvog poluvremena bila bez većih akcija. U 23. minuti prva dobra prilika za domaćeg Muzafera Ejupija kada je išao sam na golmana, ali to je gostujući golman Stipica odlično obranio. Osijek je imao priliku za pogodak i minutu kasnije kada je iz kornera imao kvalitetan ubačaj, no tu su priliku propustili.

U 28. minuti dobra prilika za Osijek, no Stipica brani i zaustavlja napad. Osijek je bio osjetno dominantniji do tada. Tri minute kasnije Barry Hamza dobija žuti karton, Hysen Memolla je ozlijeđen te napušta teren uz pomoć bolničara. U 36. minuti sudac dosuđuje zaleđe, a u nedozvoljenoj poziciji bio je Gabrijel Boban te je time zaustavljen napad i na odmor se otišlo bez golova.

U 47. minuti prvi strijelac Osijeka Muzafer Ejupi imao je šansu za gol, no pucao je pored gola. Hajduk je poveo u 50. minuti, međutim odmah s centra kreće protunapad Osijeka te oni postižu pogodak za 1:1. Strijelac za Hajduk bio je Nižić, a izjednačenje Osijeku je donio Haris Hajradinović.

U 53. minuti vidjeli smo priliku iz slobodnog udarca, ali Bočkaj promašuje nedaleko od lijeve vratnice. Zamjene u ovoj utakmici započele su u 62. minuti kada je u igru ušao Eros Grezda, a napustio ju Robert Mudražija. Nakon toga uslijedile su tri izmjene za Hajduk i dvije izmjene za Osijek. Nakon samo minutu provedene u igri Grezda dobija žuti karton.

Na utakmici je bilo pet žutih kartona, od kojih tri za Osijek i dva za Hajduk. Zanimljivo je napomenuti da je i Hajdukov trener dio utakmice pogledao na tribinama jer ga je glavni sudac izbacio s terena. Marić je dobio priliku igrati u 73. minuti kada je zamijenio Lopu, a podsjetimo da je Marić novi igrač Osijeka, koji je potpisao za idućih pet sezona.

Sudac je dao nadoknadu od tri minute te je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade Boban povukao kontru i dodao Bariću, koji je odigrao za Grezdu, a on je zabio pogodak nakon kojeg je sviran kraj utakmice. Time je Osijek upisao pobjedu na Gradskom vrtu nad Hajdukom od 2:1.