Prva liga košarkašica: Lazić postigla polovicu koševa svoje momčadi!

Nakon tri kola imamo pet neporaženih ekipa: Zadar, Podravac Gigant, Trešnjevka 2009 i aktualne prvakinje Medveščak.

Treće kolo prve lige za košarkašice bilo je stopostotno za domaće ekipe. Brodu na Savi nije pomogla ni iznimno raspoložena Mihaela Lazić  za koju je trener Dražen Rimarčuk naglasio kako se vraća nakon teže dehidracije. No, Mihaela je unatoč svemu, u Puli zabila 41 poen, više od polovine koševa svoje ekipe.

Zabila je i Stela Galušić (Dubrava) 37 Zadru, i to uz dobar postotak šuta (12/22) iz igre i linije slobodnih bacanja (10/12). Imali smo u kolu nekoliko istaknutih pojedinki, između ostalog Petru Šimunić koja je predvodila Podravac s 33 poena i Karlu Erjavec koja je još jednom bila odlična u dresu Trešnjevke, ovog puta sa 29 postignutih poena.

Zadar – Dubrava BLC 110:66 (27:12, 33:11, 30:20, 20:23)

Dedić 18, Nikpalj 17, Jelenković 16, Turić 14; Galušić 37, Džafić 15

Zadranke su nakon pauze u drugom kolu željne utakmice vrlo ozbiljno pristupile susretu. U oba pravca su igrale dobro i tako već nakon pet minuta imale dvoznamenkastu prednost.

Trenerica Marija Mazija je iskoristila priliku i pružila minutažu svim curama od kojih se njih čak 11 upisalo u strijelce. U klubu su istaknuli i svoj pomladak, Ena Gardijana i Lara Prenđa koje su postigle prve seniorske koševe.

Za Dubravu je još jednu odličnu partiju pružila Stela Galušić koja je postigla 37 poena uz spomenute brojke na početku teksta. 15 poena i 8 skokova je pridodala Nives Džafić. Zajedno s njima je još Klara Krpan koja je u okrnjenom sastavu Dubrave igrala praktički punu minutažu od četrdeset minuta.

Marija Mazija, trenerica Zadra: “Utakmicu s Dubravom smo odradili jako ozbiljno bez obzira na njihovu ekipu koja je došla u oslabljenom sastavu. Šuterski raspucani s puno trke što me veseli, ali nisam u potpunosti zadovoljna obranom. Sljedeće kolo putujemo u daleki Slavonski Brod gdje nas čeka neugodna domaća ekipa koja igra agresivno, posebno na svom domaćem terenu. Ako budemo spremni se potući, prije svega obrambeno, vjerujem da ćemo i napadački moći parirati”

Zoran Jokić, trener Dubrave: “Mogao sam ovo reći i tjedan dana prije. Zadar je odlična ekipa spoja mladosti i iskustva izvrsno vođena od strane trenerice Mazije. Ovo ljeto pristupilo im je nekoliko iskusnijih igračica i uz mlade reprezentativke čine odličnu ekipu za sam vrh tablice što će vrijeme pokazati. Za nas tek sada prvenstvo počinje jer nam za dva tjedna dolazi Brod. Utakmica koja će pokazati tko je trenutno bolji. Čestitke Zadru na odličnoj utakmici i želim im puno sreće u nastavku sezone. Naravno i nama.”

Trešnjevka 2009 – Split 87:70 (22:13, 18:17, 22:14, 25:26)

Erjavec 29, Katavić 18; Silov 17, Škaro 14

Domaća je ekipa od prve minute uspjela kontrolirati utakmicu i već do polovice četvrtine odlaze na 12:4. Najbliže što su gošće uspjele zaprijetiti bilo je nakon trice Ivane Brnas u 16. minuti utakmice kada dolaze na samo dva poena zaostatka, međutim dalje nije išlo.

U nastavku utakmice ekipa Deana Nemeca postepeno povećava svoju prednost i dolazi do svoje treće pobjede.

Raspoložena je danas bila Karla Erjavec s 29 poena i 6 asistencija, Anđela Katavić pridodala je 18 koševa, a treba spomenuti i “all-round” učinak juniorke Lucije Kostić od 8 poena, 10 skokova, 8 asistencija, 5 ukradenih lopti i isti broj blokiranih šuteva. S druge strane najraspoloženije su bile Josipa Silov sa 17, odnosno Anamaria Škaro s 14 poena.

Dean Nemec, trener Trešnjevke: “Vodili smo tijekom cijele utakmice. U jednom trenutku i 24 razlike. Međutim, nikako nismo uspijevali ranije prelomiti i povećati prednost. No, treba znati da su igračice imale ekstra napor u srijedu za pobjedu u WABA ligi tako da je shvatljivo da smo imali problem s intenzitetom kojim bismo već prije odveli utakmicu u mirnije vode. Ovako stalno su nam bili blizu zahvaljujući kvaliteti koju Split ima prvenstveno na vanjskim pozicijama. Zadovoljan sam ipak jer smo pokazali kvalitetu i dobili utakmicu relativno uvjerljivo usprkos problemima koje sam spomenuo. Pritom. uspjeli smo produžiti rotaciju igračica na Savić i Šorić što je bio jedan od ciljeva. Od onih koji su i do sada igrali svi su nekim dobrim segmentom svog učinka pridonijeli konačnoj ekipnoj pobjedi.”