Prva liga – odbojkašice: Favoritkinje lagano do bodova

Đakovčanke slavile u Kostreni.

Odigrane su tri od četiri utakmice 11. kola prve lige za seniorke, a favorizirane ekipe nisu dopustile iznenađenja.

Vodeća ekipa OK Brda iz Splita na svome parketu je upisala 11. pobjedu, ovog puta protiv ŽOK Azene sa 3:0. Gošće su prijetile uzeti prvi set, ali tijesno su ga izgubile rezultatom 27:25. Igračice Brda u nastavku su ubacile u višu brzinu te bez većih problema došle do bodova.

OK Zadar je u svojoj dvorani na Višnjiku glatko pobjedio posljednjeplasirani ŽOK Rockwool, igračice Rockwoola nisu se uspjele ni približiti setu, 12,14 i 18 poena u setovima bilo je premalo.

Odbojkašice Đakova upisale su svoju četvrtu pobjedu u premijernoj sezoni među prvoligašicama. Neočekivano lagano osvojile su Kostrenu, prva dva seta bez veće muke, u trećem setu su domaće odbojkašice malo podignule razinu igre, ali to nije bilo dovoljno protiv odličnih Đakovčanki.

Derbi kola igra se danas u 18 sati u Rijeci u sportskoj dvorani Dinko Lukarić, a trećeplasirana OK Drenova dočekuje drugoplasiranu ŽOK Enna iz Vukovara. Djevojke nakon ovog kola idu na pauzu, a prvenstvo se nastavlja 20. siječnja utakmicama 12.kola.