Prva pobjeda hrvatskih hokejašica

Hrvatske hokejašice su na Svjetskom prvenstvu svladale Novi Zeland...

Hrvatske hokejašice

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija uspjela je ostvariti prvu pobjedu na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu Divizije II skupine A. Naše hokejašice svladale su Novi Zeland rezultatom 4:2 (1:1, 1:1, 0:2), a igračicom utakmice proglašena je Anja Kadijević.

Prve dvije trećine završile su izjednačenim rezultatom, a prevagu su u zadnjoj trećini donijeli golovi Diane Krušelj Posavec (58. minuta) i Ele Filipec (60. minuta). Zahvaljujući ovoj pobjedi, Hrvatska ženska reprezentacija ima izgleda za ostanak u Diviziji II Skupini A. Sljedeća utakmica je na rasporedu u četvrtak protiv domaćina Velike Britanije.

Golovi: 1:0 NZL Horner-Pascoe (7), 1:1 HRV Kadijević (12), 2:1 NZL Horner-Pascoe (24), 2:2 HRV Kadijević (27), 2:3 HRV Krušelj Posavec (54) PP1, 2:4 HRV Filipec (60).

Poredak: 1. Kazahstan (6), 2. Velika Britanija 6, 3. Poljska 3, 4. Hrvatska 3, 5. Koreja 0, 6. Novi Zeland 0.