Prva pobjeda košarkašica u kvalifikacijama za Eurobasket

Hrvatske košarkašice pobijedile su Estoniju u Tallinu...

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija stigla je u Tallinu do prve pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2017. godine. Prva žrtva bile su Estonke, nakon što su u premijernoj utakmici poražene od selekcije Nizozemske.

Gošće su u ogled ušle vrlo loše, već su u 14. minuti gubile s 11 razlike, no usijedio je tada furiozan period Hrvatica (16:2) i njihov prelazak u vodstvo. Odlično su odradile i treću četvrtinu, postigle čak 22 pogodaka te mirno privele utakmicu kraju.

Najefikasnija u redovima kockastih bila je Amerikanka Shavonte Zellous s 21 ubačajem, dok je Iva Ciglar postigla 14 koševa. U domaćim redovima najbolja je bila Mirjam Nikoli (13 poena).

Hrvatska – Estonija 67:55 (15:19, 16:12, 29:7, 11:13).