Prva pobjeda odbojkašica na Europskom prvenstvu

Odbojkašice svladale Bugarsku...

Nakon jučerašnjeg poraza od Bjelorusije i loše igre koja je tek na trenutke djelovala zadovoljavajuće, hrvatske su odbojkašice odigrale mnogo zreliji susret protiv reprezentativki Bugarske i upisale su pobjedu 3:2. Prvi set su naše odbojkašice uzele u svoju korist s tijesnih 25:23, da bi na sličan način uzvratile Bugarkinje u drugoj dionici igre (22:25).

U nastavku dolazi do velikog pada u našoj igri, uspijevamo uzeti tek 14 poena u trećem setu, ali nakon toga dolazi do velikog preokreta. S rezultatom 25:22 odlazimo u odlučujući set, gdje u velikom trileru naše odbojkašice s 15:13 uzimaju prvu pobjedu na Europskom prvenstvu.

Hrvatsice su trenutno treće u skupini C, a svoj sljedeći susret igraju protiv odbojkašice Rusije. Utakmica je na rasporedu sutra u 20 sati.